Tak się zmienił Radosław Sikorski

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express Tak się zmienił Radosław Sikorski

aż ciężko w to uwierzyć

Mocne! Sikorski mówi o rozbiorze Ukrainy! "PiS się wahał"

2023-01-23 14:10

Radosław Sikorski ma na swoim koncie nie jedną i nie dwie wypowiedzi wzbudzające znaczne emocje. Do panteonu jego najbardziej kontrowersyjnych wystąpień z całą pewnością dołączy jego poniedziałkowa wypowiedź z Radia ZET. Goszcząc o poranku u Bogdana Rymanowskiego został on zapytany, czy jego zdaniem polski rząd "przez moment myślał o rozbiorze Ukrainy". Odpowiedź Radosława Sikorskiego naprawdę szokuje, [rzez co wywołała ogromną lawinę komentarzy w mediach społecznościowych.

Za miesiąc minie rok od bandyckiej napaści Rosji na Ukrainę. Niestety, wojna trwa w najlepsze i wciąż nie widać żadnego światełka w tunelu, jeśli chodzi o jej zakończenie w bliskiej perspektywie czasowej. Goszcząc w poniedziałek w Radiu ZET, o działaniach wojennych za naszą wschodnią granicą mówił europoseł PO Radosław Sikorski. W pewnym momencie prowadzący rozmowę Bogdan Rymanowski zapytał o to, czy jego zdaniem rząd PiS-u "przez moment myślał o rozbiorze Ukrainy". W odpowiedzi słuchacze zaskakująco usłyszeli, że rząd "miał moment zawahania". - W pierwszych dziesięciu dniach wojny, kiedy wszyscy nie wiedzieliśmy, jak ona pójdzie. Że może Ukraina upadnie - tłumaczył europoseł. — I gdyby nie bohaterstwo Zełenskiego i pomoc Zachodu, różnie mogło być - stwierdził poważnym tonem.

Wyglądało to następująco:

Wypowiedź Sikorskiego odbiła się bardzo szerokim echem w mediach społecznościowych i wywołała prawdziwą lawinę komentarzy. - Znów z premedytacją zrobił dobrze rosyjskiej propagandzie i Polska przez niego będzie przedstawiana jako państwo, które „myślało o rozbiorze Ukrainy”. Jednak konieczne jest sprawdzenie skąd Sikorski ma te dodatkowe dochody - pisał Patryk Jaki. - W 2010 r. Sikorski kazał polskim dyplomatom oddawać hołdy Siergiejowi Ławrowowi – gościowi honorowemu dorocznej narady ambasadorów RP. Dziś powtarza kłamstwa Ławrowa i innych rosyjskich propagandzistów, tak jak oni zdejmuje z Rosji winę za wojnę, przerzuca tę winę na Polskę i inne kraje Zachodu. Wstyd - wtórował mu podsekretarz stanu w MSZ Paweł Jabłoński. - Radosław „podpiszcie porozumienie albo zginiecie” Sikorski, który sugerował, że USA odpowiadają za zniszczenie NS2, a wcześniej widział Rosję w NATO, zgodnie z rosyjską propagandą zasugerował dziś, że Polska chciała rozebrać Ukrainę. Tacy ludzie rządzili Polską - napisała posłanka PiS Urszula Rusecka.

Sam Sikorski broni jednak na Twitterze swoich słów. Pod postem Radia ZET z tymże cytatem, napisał:

W galerii poniżej możecie zobaczyć, jak przez lata zmieniał się Radosław Sikorski

Sonda
Chciałbyś, żeby Radosław Sikorski wrócił do polskiej polityki?
K. GAWKOWSKI: SIKORSKI POWINIEN BYĆ MEDIALNIE ZAKNEBLOWANY
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają