Kaczyński, Sikorski

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS, Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS

Szokująca propozycja

Sikorski daruje Kaczyńskiemu?! Stawia jeden warunek

2022-12-21 17:40

W wyniku przegranego procesu Jarosław Kaczyński musi zapłacić Radosławowi Sikorskiemu aż 700 tys. zł. Na tyle bowiem sąd wyliczył koszt przeprosin byłego ministra obrony narodowej. Sikorski jednak może darować prezesowi PiS. Zobacz, jakie postawił warunki?

Sprawa sądowa między politykami ciągnęła się wiele lat. Kaczyński oskarżył Sikorskiego, ze dopuścił się zdrady dyplomatycznej. Sąd ostatecznie uznał, że prezes PiS Jarosław Kaczyński faktycznie naruszył dobra osobiste Radosława Sikorskiego i nakazał zamieścić przeprosiny. Ich koszt to 700 tys. zł. Tyle kosztuje ich zamieszczenie w serwisie onet.pl. Jednak Kaczyński ma szansę zapłacić dużo mniej. Sikorski zaproponował liderowi PiS inne rozwiązanie. Propozycję opublikował na Twitterze: - Uważam, że kary za zniesławienie powinny być dotkliwe ale nie rujnujące. Jeśli Kaczyński wpłaci 50,000 złotych na siły zbrojne Ukrainy to odstąpię od domagania się przeprosin za nazwanie mnie zdrajcą dyplomatycznym. 

Ciekaw jaka będzie odpowiedź prezesa PiS, trzeba przyznać, że cel szlachetny i kwota dużo niższa. Na reakcję Kaczyńskiego możemy poczekać, dziś pojawiła się informacja, przebywa w szpitalu.

NIŻEJ W GALERII ZOBACZYSZ, JAK WYGLĄDA DOM JAROSŁAWA SIKORSKIEGO

Sonda
Uważasz, że wyrok ws. Jarosława Kaczyńskiego i Radosława Sikorskiego jest słuszny?
Politycy od Kuchni - Mateusz Morawiecki