Radosław Sikorski

i

Autor: Wikipedia

AFERA PO WPISIE

Co Radosław Sikorski napisał o gazociągu Nord Stream? Dlaczego wzbudził wściekłość?

2022-09-28 15:13

Radosław Sikorski, poseł do Parlamentu Europejskiego, narobił zamieszania swoim wpisem o gazociągu Nord Stream i wycieku, do którego doszło. Chociaż były szef MSZ napisał zaledwie kilka słów, to wywołał wściekłość wielu osób. Dlaczego? Co takiego napisał europoseł Sikorski, że został nazwany "szkodnikiem"? Wyjaśniamy.

Radosław Sikorski narobił zamieszania jednym wpisem: "Thank you, USA"

Radosław Sikorski narobił zamieszania swoim wpisem dotyczącym sytuacji z Nord Stream. Wszystko przez to, że umieścił w sieci, a konkretnie na Twitterze, zdjęcie spienionych fal Bałtyku i podpisał je "Thank you, USA". Zdjęcie nawiązywało do wycieku z gazociągu z Nord Stream. W poniedziałek 26 września, doszło do wycieku gazu z dwóch gazociągów Nord Stream. Zaczęły pojawić się spekulacje, że za sprawą ktoś stoi, a sam atak nie jest przypadkiem. Awarię rurociągu wykluczył m.in. minister gospodarki Niemiec Roberta Habecka, który przecieki w bałtyckich rurociągach Nord Stream 1 i 2 nazwał konsekwencją celowych ataków: – Nie były one spowodowane naturalnymi zdarzeniami lub zmęczeniem materiału, ale rzeczywiście doszło do ataków na infrastrukturę – powiedział we wtorek, 27 września polityk. Wpis Radosława Sikorskiego, czyli "Thank you, USA" został przez wiele osób odebrany jako szkodliwy i wspierający Rosję. Dlaczego? Bo wspomniany wpis został wykorzystany przez Rosję, rosyjskie media i portale proputinowskie szeroko go cytowały, jako narzędzie do uderzenia w Polskę i NATO. Sam Sikorski po tym, jak narobił zamieszania zaczął się tłumaczyć w kolejnych twitterowych wpisach: - szkodzenie Nordstream zawęża pole manewru Putina. Jeśli będzie chciał wznowić dostawy gazu do Europy będzie musiał rozmawiać z krajami kontrolującymi gazociągi Brotherhood i Jamał. Po czym dodał też wpis o treści: - Psychoprawicy trzeba tłumaczyć - który zilustrował tłumaczeniem słów amerykańskiego prezydenta Joe Bidena. 

Rzecznik rządu Piotr Muller: To szkodliwa opinia

Wpis Sikorskiego jest mocno komentowany, szczególnie przez jego politycznych konkurentów. Rzecznik rządu Piotr Muller pytany o te słowa powiedział dziennikarzom w Sejmie: - To przykład polityki, która jest szkodliwa, oczywiście wykorzystywana przez propagandę rosyjską, ale jakoś szczególnie mnie to nie dziwi. (...) Radosław Sikorski myślę, że tęskni za tym podejściem, takiego odbudowywania tego sojuszu. Tutaj być może zupełnie przypadkowo z głupoty, ale służy również propagandzie rosyjskiej. Zaś polityk Solidarnej Polski, wiceminister klimatu Jacek Ozdoba, powiedział wprost, że jeśli chodzi o kwestie takie, jak bezpieczeństwo, jak struktury NATO, jak kwestia Ukrainy i pomocy Ukraińcom, musimy mówić jednym głosem i wręcz zaapelował do PO o usunięcie Sikorskiego z jej szeregów: - A Radosław Sikorski na pewno nie stoi tam, gdzie stoi polski rząd, dlatego Solidarna Polska stanowczo żąda od (byłego) premiera Donalda Tuska, od całej Platformy Obywatelskiej, co najmniej zawieszenia, jak nie wyrzucenia tego szkodnika, jakim jest Radosław Sikorski - oświadczył Ozdoba. 

Express Biedrzyckiej - Rosjanie planują cyberatak na Polskę?! Gen. Drewniak o możliwych konsekwencjach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany