Radosław Sikorski

i

Autor: ARTUR HOJNY / SUPER EXPRESS Radosław Sikorski

Afera na Twitterze

Radosław Sikorski zaorany na za wpis o Nord Stream. Jadą po nim wszyscy. Najmocniejsze opinie

2022-09-28 14:35

Silne eksplozje w obszarze wycieku z rurociągu Nord Stream 1 i 2 wzbudziły niepokój, ale także zachwyt. Odnotowali je duńscy i szwedzcy sejsmolodzy. Niemiecki rząd podejrzewa, że mógł być to atak na rurociąg. Były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski na Twitterze podziękował za to Stanom Zjednoczonym, co wzbudziło wielką konsternację i zażenowanie .

- Thank you, USA - napisał krótko pod zdjęciem eksplozji na Morzu Bałtyckim obecny europoseł Platformy Obywatelskiej, tym samym sugerując, że za awarią rurociągu Nord Stream stoją Stany Zjednoczone. Wpis Radosława Sikorskiego odbił się szerokim echem nie tylko w Polsce. O jego poście na Twitterze pisały m.in. media rosyjskie. Wcześniej to samo zdjęcie opisał "Mała rzecz, a cieszy.". Wydaje się, że pozycja Sikorskiego po jego wpisie mocno osłabła. - Mocno maleją szansę Radosława Sikorskiego na zostanie szefem MSZ w przyszłym rządzie obecnej opozycji. Koledzy z PO - delikatnie mówiąc - nie są zachwyceni aktywnością byłego ministra w social mediach", napisał Michał Wróblewski, dziennikarz WP.pl.

Lista osób krytykujących wpis Sikorskiego jest bardzo długa

- Jezu, jak Pan nic nie ogarnia, no to jest wstyd - napisała w odpowiedzi Anna-Maria Żukowska z Lewicy.  - Sikorski od dawna wypowiada się rosyjskim głosem w wielu sprawach. Czy to się nazywa Agent Final Burning? - zapytała dziennikarka Ewa Stankiewicz - Jørgensen.

- To co zrobił dziś Sikorski spełnia wszelkie znamiona zdrady stanu. Uderzanie w sojusz PL-USA w czasie wojny na Ukrainie nie można inaczej nazwać jak właśnie zdradą stanu. Ten człowiek był w MSZ za czasów Tuska. Takie Tusk ma kadry. Ci ludzie nigdy do władzy wrócić nie mogą - napisał na Twitterze poseł Kazimierz Smoliński.

- Skandal, jaki wywołał Sikorski odbił się szerokim echem na świecie. Rosja i Putin mówią thank you, @radeksikorski za piękny propagandowy prezent. Mega kompromitacja Platformy. @USAmbPoland Brzeziński jakiś komentarz? - dodała europosłanka PIS Beata Mazurek.

- Przez jakie "h" pisze się Sikorski? #PolieznyjIdiot - napisał Krzysztof Sobolewski z PiS.

Po całej aferze, Radosław Sikorski nie przeprosił i nie skasował swojego postu, lecz rozwinął swoją myśl. - Cieszy mnie, że Nordstream, który zwalczały wszystkie polskie rządy od 20 lat jest w 3/4 sparaliżowany. To dobre dla Polski. Oby duńskie śledztwo ustaliło sprawców. Robocze hipotezy o tym, kto miał motyw i zdolność aby to zrobić stawiam naturalnie tylko we własnym imieniu - czytamy na Twitterze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają