Campus Polska 2022. Radosław Sikorski

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Campus Polska 2022. Radosław Sikorski

Nieodpowiedzialne?

Tym wpisem o Nord Stream Sikorski rozwścieczył nawet swoich kolegów. "Rosjanie otwierają szampana"

2022-09-28 9:48

Wyciek z Nord Stream 1 i Nord Stream 2 to prawdopodobnie sabotaż, jak donoszą eksperci i media na całym świecie. Po silnych eksplozjach, do których tam doszło, pojawiło się mnóstwo spekulacji na temat tego, kto mógłby chcieć uszkodzić gazociąg. Tymczasem Radosław Sikorski, były szef MSZ, wysunął bardzo poważne oskarżenie. Wylała się na niego za to fala krytyki.

Radosław Sikorski, były szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych, który w przeszłości działał również w Ministerstwie Obrony Narodowej, opublikował na Twitterze wpis, który przez wielu oceniany jest jako "skrajnie nieodpowiedzialny". Skomentował ostatnie eksplozje, do których doszło w Nord Stream 1 i Nord Stream 2. Nawet szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen nazwała to, co się tam stało, "sabotażem". Tymczasem Sikorski zasugerował, że z wybuchami mogły mieć związek Stany Zjednoczone. "Thank you, USA", napisał. W komentarzach wylała się fala krytyki, tym bardziej, że wpis byłego szefa polskiego MSZ cytują teraz media rosyjskie i portale proputinowskie, jako narzędzie do uderzenia w Polskę i NATO.

Sikorski nawiązuje do Nord Stream 1 i Nord Stream 2

Nieoficjalnie mówi się, że wpis Sikorskiego rozwścieczył nawet jego własnych kolegów. "Mocno maleją szansę Radosława Sikorskiego na zostanie szefem MSZ w przyszłym rządzie obecnej opozycji. Koledzy z PO - delikatnie mówiąc - nie są zachwyceni aktywnością byłego ministra w social mediach", napisał Michał Wróblewski, dziennikarz WP.pl. A Wy, co myślicie o tym wszystkim? Dajcie znać w komentarzach.

Zobacz także poniższą galerię zdjęć: Budowa Nord Stream2

Sonda
Co myślisz o wpisie Radosława Sikorskiego na temat Nord Stream 2?
Gen. Tomasz Drewniak: Miecz atomowy wisi w powietrzu
Radosław Sikorski komentuje eksplozje w Nord Stream 1 i Nord Stream 2:

i

Autor: SE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają