Campus Polska 2022. Radosław Sikorski

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Campus Polska 2022. Radosław Sikorski

WBIŁ SZPILĘ!

Sikorski zakpił z Kaczyńskiego i jego anegdoty o Niemcach. “Znając stosunki wewnątrz klubu PiS…”

2022-09-26 6:51

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ponownie wyruszył w podróż po Polsce. Ostatnio polityk spotkał się z wyborcami z Opola, którym to opowiedział pewną anegdotę. Słowa Kaczyńskiego spotkały się z szybką reakcją m.in. byłego szefa MSZ, a obecnie europosła KE Radosława Sikorskiego.

Jarosław Kaczyński podczas spotkania z wyborcami z Opola odniósł się m.in. do kwestii reparacji wojennych dla Polski od Niemiec. - My nie możemy się ciągle zgadzać na to, że jesteśmy tymi gorszymi. A twierdzenie, że „nam się nie należy”, właśnie z tego wynika - tłumaczył prezes PiS i aby wzmocnić swój przekaz, podzielił się z obecnymi pewną anegdotą. 

- To jest dokładnie to samo, co można czasem jeszcze dzisiaj - a może i nie czasem - spotkać w Niemczech. Polscy eurodeputowani jadą w niemieckim pociągu w pierwszej klasie, dosiada się Niemiec, orientuje się, że to Polacy, wzywa konduktora, żeby ich wyrzucił, bo jak to Polacy mogą jechać w pierwszej klasie - opowiadał prezes PiS. 

- Tak, proszę państwa, po prostu jest. To część świadomości tego narodu a my musimy z tym skończyć - ocenił Kaczyński, nie wyjaśniając których polskich polityków rzekomo spotkała taka sytuacja. 

ZOBACZ TAKŻE: Szokujące słowa Kaczyńskiego o węglu. "Zamiast 3 ton węgla, niech kupią teraz 1,5"

Karnowski: "Nie powinno być przesuniętych wyborów samorządowych, ale przyspieszone parlamentarne" [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

Opozycja komentuje anegdotę Kaczyńskiego. Sikorski wbił szpilę PiS

Anegdota Kaczyńskiego wywołała poruszenie w sieci. Słowa prezesa PiS skomentował m.in. Radosław Sikorski. "Pragnę oświadczyć, że wbrew słowom Jarosława Kaczyńskiego wolałbym, jako polski eurodeputowany, długą podróż z Brukseli odbyć z losowo wybranym Niemcem niż z losowo wybranym eurodeputowanym PiS”. Zresztą, znając stosunki wewnątrz klubu parlamentarnego PiS w PE, sądzę, że oni też by woleli” - ironizował polityk. 

Z kolei senator KO Krzysztof Brejza stwierdził, że to “„niesamowite jakimi fantasmagoriami karmią prezesa eurodeputowani PiS, by zabrylować podczas wizyt na Nowogrodzkiej”. "Gorzej, że prezes daje się na to nabierać” - dodał. 

Poseł KO Sławomir Nitras zauważył natomiast, że eurodeputowani PiS zamiast pociągów, wybierają samoloty. „Kurski kiedyś, a dzisiaj Legutko, Tarczyński, Jaki i reszta ferajny lata każdego tygodnia Lufthansą w biznes klasie” - zwrócił uwagę. 

ZOBACZ TAKŻE: Jarosławowi Kaczyńskiemu puściły nerwy. Dawno nie był w takim stanie

Sonda
Czy Jarosław Kaczyński powinien już przejść na emeryturę?

Putin pomaga PiS-owi? Aleksander Kwaśniewski nie ma wątpliwości.

Włącz podcast i posłuchaj!

Listen to "Putin pomoże wygrać PiS-owi?! "PiS korzysta z wojny" - Kwaśniewski [Ekspress Biedrzyckiej]" on Spreaker.