Krzysztof Brejza

i

Autor: Sebastian Wielechowski / Super Express Krzysztof Brejza

Krzysztof Brejza ujawnił nieznane dotąd informacje o przekopie mierzei wiślanej. O co chodzi?

2022-08-17 9:59

Krzysztof Brejza za pośrednictwem wojego Twittera poinformował opinię publiczną, że Polska Żegluga Morska nie potwierdza de facto, aby jakikolwiek masowiec mógł przebrnąć przez przekop mierzei wiślanej. Chwilę po wyborach w 2018 roku Jarosław Kaczyński zapowiedział otwarcie Kanału Żeglugowego i utworzenie drogi wodnej między Zalewem Wiślanym a Zatoką Gdańską. Inwestycja będzie warta 2 mld zł.

Inwestycja warta 2 mld. Kontrowersyjne słowa senatora PO

Rozpoczęcie budowy przekopu mierzei wiślanej rozpoczęło się z dość pozytywnym i stosunkowo niskim wyliczeniem budżetu dla tej inwestycji, porównując do obecnej kwoty. Wcześniej szacowano 880 milionów, lecz w trakcie realizacji budowy koszty urosły aż do 2 mld złotych. Mateusz Morawiecki upatruje się tu strategicznego działania przed hipotetyczną agresją ze strony rosyjskiej. Innego zdania są jednak specjaliści związani z działką wojskową. Oficjalne otwarcie Kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną odbędzie się 17 września 2022 roku. Jednak nie będzie to końcem działań w tym zakresie. Za drugi etap tej inwestycji uważa się przebudowę toru wodnego na rzece Elbląg, budowę przystani niskich, a także mostu obrotowego w Nowakowie. Krzysztof Brejza postanowił coś zadziałać w tej sprawie i opublikował zaskakującego tweeta. "Polska Żegluga Morska NIE POTWIERDZA, by którykolwiek z jej masowców, nawet mniejszych, był w stanie przepłynąć przez przekop mierzei wiślanej. Odpowiadają nie na temat. A pytanie dotyczy wydania 2 mld. zł na przekop, przez który nie przepłynie żaden masowiec np. z węglem" - napisał polityk.

Super Raport 02.11 (Goście: Artur Dziambor - Konfederacja, Krzysztof Brejza - Koalicja Obywatelska) Sedno Sprawy: Piotr Patkowski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany