Flaga NATO

i

Autor: źródło: commons.wikimedia.org

"SETA DO ŚNIADANIA"

Ukraina chce wejść do NATO. "Wielkie doświadczenie w spuszczaniu łomotu Rosjanom"

2022-10-10 5:22

Ukraina chciałaby wejść do NATO, ale NATO wcześniej Ukrainy nie chciało. Teraz jednak sytuacja ździebko się zmieniła. Jak tylko wojna się skończy NATO w te pędy powinno zapraszać Ukrainę i rozwinąć przed nią czerwony dywan, by zdecydowała się wstąpić do Paktu jak najszybciej. I trzeba ją przyjąć z pocałowaniem ręki.

Dlaczego? Ano dlatego, że nie ma na świecie inne armii, która ma tak wielkie doświadczenie w spuszczaniu łomotu Rosjanom. Owszem, są zapewne armie liczniejsze, lepiej uzbrojone, technicznie bardziej zaawansowane i mądrzej zorganizowane. Ale żadna nie miała okazji skonfrontować się z Rosją. Ten wątpliwy zaszczyt przypadł w udziale siłom zbrojnym Ukrainy i jak dotąd Ukraińcy zdają ten trudny egzamin celująco. Zwycięstwa pod Kijowem, zatopienie krążownika „Moskwa”, kontrofensywa pod Charkowem, kocioł pod Izjum, ofensywa na Chersoń – lista zwycięstw z „drugą armią świata” jest imponująca. Ukraińcy wręcz ośmieszają Rosjan, czego nikt w najśmielszych oczekiwaniach się nie spodziewał.

Doktryna NATO stanowi, że potencjalnym wrogiem Paktu może być właśnie Rosja. A skoro tak, to w naszym wspólnym atlantyckim interesie jest przyjęcie Ukrainy. Ma ona bowiem bezcenne doświadczenie w faktycznym prowadzeniu wojny z Rosją. Zna silne i słabe strony Rosjan, ich nawyki i zwyczaje, sposoby użycia różnych rodzajów broni. Amerykanie też to wszystko wiedzą, ale teoretycznie. Ukraińcy doświadczyli tego na własnej skórze i nauczyli się z rosyjską myślą militarną radzić. Są jak jedyny w klasie chłopak, który poszedł już do łóżka z dziewczyną. Inni chłopcy są może przystojniejsi i lepiej zbudowani, ale na razie mogą tylko słuchać opowieści kolegi.

Teraz to zachodni specjaliści szkolą żołnierzy ukraińskich. W przyszłości ta relacje zapewne się odwróci. To Ukraińcy będą się dzielić wiedzą o tym, jak się wygrywa z Rosjanami.

Schnepf: "Według źródeł amerykańskich za zamachem na Darię Duginę stały służby Ukrainy" [Express Biedrzyckiej]
Sonda
Czy NATO powinno przyjmować nowych członków?