Donald Tusk, Jarosław Kaczyński

i

Autor: TOMASZ RADZIK/ SUPER EXPRESS & SEBASTIAN WIELCHOWSKI/ SUPER EXPRESS Donald Tusk, Jarosław Kaczyński

Partia rządząca ma problem

Sensacyjny sondaż! KO wygrywa, PiS poniżej 30 procent

2022-12-12 16:44

Spadek poparcia dla PiS zauważalny jest w wielu sondażach, ale do tej pory partia Jarosława Kaczyńskiego nie traciła pozycji lidera. Sensacyjny okazał się nowy sondaż, w którym KO ma 32-proc. poparcie, a na PiS chce zagłosować już tylko 28 proc. badanych.

PiS już nie jest z teflonu

Pod koniec listopada Instytut Badań Pollster sprawdził dla „Super Expressu” poparcie dla partii politycznych. Okazało się, że, gdyby wybory do Sejmy odbyły się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Prawica zyskałaby 32,51 proc. głosów. Na KO zagłosowałoby niewiele mniej ankietowanych, bo 30,45 proc. Widać było, że PiS czuje już oddech konkurencji na plecach, a do wyborów został prawie rok.

KO z wynikiem powyżej 30 proc.

Aktualnie nowy sondaż wykonała pracownia Kantar Public dla natemat.pl. W tym badaniu największe poparcie zdobyła KO z wynikiem 32 proc., co oznacza wzrost o 4 punkty procentowe wobec tego samego badania z listopada. Z kolei na PiS chce odda głos już tylko 28 proc. badanych, czyli o dwa punkty mniej niż w poprzednim sondażu.

Poznaliśmy tajny sondaż PiS. Takie poparcie partia Kaczyńskiego ma w rzeczywistości!

PSL nie wchodzi do Sejmu

Na trzecim miejscu uplasowała się Lewica z 10-proc. Poparciem, a na kolejnych miejscach znalazły się: Polska 2050 Szymona Hołowni (9 proc), Konfederacja (5 proc.), PSL (2 proc.) oraz: Kukiz'15, Porozumienie oraz Agrounia (wszystkie partie mają po 1 proc. głosów).

Wyniki nowego sondażu uradowały przewodniczącego PO Donalda Tuska, który pochwalił się nimi na Twitterze. Przy wpisie polityk napisał: „Pierwszy prezent pod choinkę…”.

Express Biedrzyckiej - Robert Biedroń: Czeka nas rząd mniejszościowy
Sonda
Czy myślisz, że PiS wygra przyszłoroczne wybory?

PiS wyciąga publiczne pieniądze jak z bankomatu?

Mocne oskarżenia polityka Lewicy. POSŁUCHAJ!

Listen to "Legitymacja PiS-u jak KARTA DO BANKOMATU, żeby wyciągać pieniądze - Robert Biedroń. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.