Jarosław Kaczyński w Sokołowie Podlaskim

i

Autor: Piotr Nowak/PAP

Wybory w Polsce

Sensacja! Zapytali Kaczyńskiego, dlaczego nie będzie startował z Warszawy. Tajemnicze słowa prezesa PiS

2023-08-26 20:45

Wybory do Sejmu odbędą się 15 października. Partie już kompletują listy wyborcze i prezentują kandydatów, ale PiS zamierza przedstawić swoje plany dopiero we wrześniu. Ostatnio pojawiły się pogłoski, że warszawiak Jarosław Kaczyński nie zamierza startować w stolicy, ale z zupełnie innego miejsca. Niektóry wydaje się to nieprawdopodobne, ale najwyraźniej coś jest na rzeczy. Kaczyński zapytany przez Polsat News o to, dlaczego nie będzie startował z Warszawy odpowiedział. Zrobił to w tajemniczy sposób.

- Z punktu widzenia interesów partii, a im się muszę podporządkować, to jest lepsze, bardziej efektywne — powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, pytany przez Polsat News, dlaczego nie wystartuje w wyborach parlamentarnych z Warszawy. Prezes PiS po spotkaniu z wyborcami w Sokołowie Podlaskim został także zapytany o słowa opozycji, która stwierdziła, że lider PiS "boi się rywalizacji z Donaldem Tuskiem". - Z góry wiedziałem, że tak będzie mówiła opozycja, ale czego ja mam się bać? Pana, który łgał, łga i jeszcze raz łga. Naprawdę, to żaden powód do strachu - ocenił lekko rozbawiony Kaczyński.

SPRAWDŹ: Najnowszy sondaż. Taki wynik naprawdę uzyskałby PiS, gdyby wybory odbył się już jutro. Wiadomo, ile mandatów by otrzymało. Czarno na białym

Z informacji PAP ze źródeł w kierownictwie partii wynika, że listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu mają być zatwierdzone nie wcześniej niż 30 sierpnia. Do 6 września komitety mogą zgłaszać w Państwowej Komisji Wyborczej listy kandydatów na posłów oraz kandydatów na senatorów.

Lista kandydatów na posłów - zgodnie z Kodeksem wyborczym - powinna być poparta podpisami co najmniej 5 tys. wyborców stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym. Komitet wyborczy, który zgłosił listy kandydatów w co najmniej w połowie okręgów wyborczych, dalsze listy może zgłaszać bez podpisów. Wybory parlamentarne odbędą się 15 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

CZYTAJ: Premier Morawiecki: Program PiS gotowy do poznania na wrześniowej konwencji

Quiz. Pamiętasz te piosenki wyborcze? Komplet punktów dla fanów muzyki

Pytanie 1 z 8
Zacznimy od czego prostego. Piosenka zespołu TOP-ONE "Ole Olek" zaczyna się od słów:
Express Biedrzyckiej - WYBORY 2023_Michalik, Kolanko, Żółciak_RUNDA 2