Tusk vs Kaczyński

i

Autor: Czarek Sokolowski/AP; Art Service/Super Express

Wybory parlamentarne

Kaczyński ostro do Tuska. "Król bezrobocia"

2023-08-26 19:33

"Były premier, szef PO Donald Tusk był królem bezrobocia. Oni mieli poziom życia Polaków w takim samym poważaniu, jak Polskę wschodnią" - mówił w sobotę w Sokołowie Podlaskim wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Sokołowie Podlaskim powiedział, że PO dziś "chwali się", że PiS przegrało proces wyborczy za podanie nieprawdziwej informacji, że za rządów PO-PSL bezrobocie w skali kraju sięgnęło 15 proc., i musi podawać precyzyjnie, że było to 14,4 proc.

"Ale jeśli to bezrobocie było w skali kraju właśnie na tym poziomie, to pamiętajcie państwo, że w 230 powiatach na 384 ono było 15-procentowe albo wyższe. Że krótko mówiąc, w tych 15 procentach jest bardzo dużo prawdy" - stwierdził prezes PiS.

Wicepremier wskazywał, że dostęp do pracy i stały dochód to podstawa bezpieczeństwa ekonomicznego. Podkreślał wzrost stawki godzinowej oraz płacy minimalnej. "Tutaj między nimi a nami jest przepaść. Przepaść dalece przekraczająca poziom rozwoju gospodarczego w ciągu ostatnich ośmiu lat" - zaznaczył Kaczyński.

"Oni mieli poziom życia Polaków - powiedzmy sobie - w takim samym poważaniu, jak Polskę wschodnią" - przekonywał szef PiS. "Donald Tusk był królem bezrobocia" - powiedział.

Sonda
Interesujesz się polityką?
Express Biedrzyckiej - WYBORY 2023_Michalik, Kolanko, Żółciak_RUNDA 3
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany