Mentzen

i

Autor: Marcin Obara/PAP

Będzie się działo!

Mentzen: ta sprawa jest hańbą dla PiS-u [RELACJA NA ŻYWO I WIDEO 28.11.2023]

2023-11-28 22:45

Wtorek, 28 listopada, w Sejmie zapowiada się bardzo emocjonująco. Jak wynika z harmonogramu posłowie zajmowali się m.in. powołaniem nowego Rzecznika Praw Dziecka i członka Państwowej Komisji ds. pedofilii. Sejm zajmie się też powołaniem trzech komisji śledczych zapowiadanych przez KO. Zapraszamy do śledzenia relacji z tych wydarzeń.

Wtorek jest kolejnym dniem obrad 1. posiedzenia Sejmu X kadencji. Sejm przystąpi do pierwszych czytań projektów trzech uchwał, wniesionych przez KO, powołujących trzy sejmowe komisje śledcze. Jedna ma się zająć tzw. wyborami kopertowymi z 2020 roku.  Druga komisja ma dotyczyć tzw. afery wizowej, natomiast trzecia działań z wykorzystywaniem oprogramowania Pegasus przez członków Rady Ministrów, służby specjalne, Policję, organy kontroli skarbowej oraz celno-skarbowej.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapowiadał, że wtorkowe (28.11) i środowe (29.11) prace Sejmu będą szczególnie ciekawe: - Drodzy państwo, zaopatrzcie się w popcorn solidnie na najbliższy wtorek i środę, bo przypuszczam, że będzie się działo i dużo emocji, ale też dużo dobra na koniec tego będzie - zapowiedział polityk. Śledźcie naszą relację na żywo!