Chcą zburzyć Pałac Kultury. Kontrowersyjny pomysł znów powraca

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express Chcą zburzyć Pałac Kultury. Kontrowersyjny pomysł znów powraca

Chcą przejąć władzę po Putinie

Rosjanie umówili się pod Warszawą. Antykremlowski zjazd już niebawem

2022-10-20 15:43

Pierwszy taki zjazd w historii Rosji odbędzie się w sąsiedztwie stolicy Polski. Pod Warszawę mają się zjechać byli rosyjscy parlamentarzyści i samorządowcy, którzy planują przejęcie władzy po rządach Władimira Putina (72 l.). Jest już data i miejsce spotkania, wiadomo też którzy z polityków będą na nim obecni.

Już niebawem, bo za dwa tygodnie w piątek 4 listopada zacznie się spotkanie byłych rosyjskich polityków, którzy zasiadali w parlamencie lub sprawowali funkcje samorządowe. Zgromadzenie to będzie dotyczyło przyszłości Rosji po rządach Władimira Putina.

Byli parlamentarzyści i samorządowcy z Rosji spotkają się w Polsce. Będą mówić o przyszłości Rosji

Spotkanie, które zacznie się w pierwszy piątek listopada skończy się w poniedziałek 7 listopada. Jak donosi "Rzeczpospolita", na wydarzeniu obecni będą politycy, którzy swoje funkcje sprawowali jeszcze przed 2014 rokiem, czyli pierwszym atakiem Rosji na Ukrainę.

Wśród polityków znaleźć będzie można byłych członków Dumy (niższa izba rosyjskiego parlamentu), przedstawicieli Rady Federacji (wyższa izba parlamentu), ale także byłych samorządowców czy też aktywistów i działaczy społecznych. Wszystkich ich łączyć jednak ma sprzeciw wobec rządów Władimira Putina oraz agresji rosyjskiej na Ukrainę.

Gdzie, kiedy i ilu? Już za dwa tygodnie zjazd przeciwników Putina pod Warszawą

Spotkanie odbyć się ma pod Warszawą w Jabłonnej. Spodziewana liczba członków spotkania to 50 osób. Jak przekazał jeden z Rosjan, który będzie obecny na wydarzeniu, politycy ci szykują się na przejęcie władzy w postputinowskiej Rosji.Zaczynamy proces tworzenia alternatywnych organów władzy, które będą mogły przejąć władze po Putinie - mówi organizator zjazdu.

Poniżej galeria dotycząca potencjalnych następców Władimira Putina

Sonda
Czy Putin przegra wojnę?
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ: Płk Laskowski ocenia strategię Rosji
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany