Moskwa, Kreml, Plac Czerwony

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Rosyjska agresja

Rosja grozi kolejnemu krajowi. Padły ostre słowa

2023-08-26 11:18

Rosja uznała Mołdawię za "logistyczny dodatek reżimu kijowskiego". Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego resortu dyplomacji przekazała w piątek oficjalnie, że przestrzega Kiszyniów przed "nadmiernym wspieraniem" Ukrainy. Przypomnijmy, wojna na Ukrainie trwa już ponad półtora roku. Cały czas widnieje widmo rozprzestrzenienia się konfliktu.

Rosja grozi Mołdawii?

Rosja grozi kolejnemu krajowi. Tym razem Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego resortu dyplomacji "ostrzega" Mołdawię przed wspieraniem Ukrainy. - Chciałabym oficjalnie przestrzec Kiszyniów przed nadmiernym angażowaniem się w proces "wspierania" Ukrainy, gdyż nie tylko zagrozi to stabilności i bezpieczeństwu w regionie, ale faktycznie uczyni Mołdawię wspólnikiem reżimu kijowskiego - stwierdziła rzeczniczka rosyjskiego MSZ, cytowana przez kremlowską agencję TASS. Przedstawicielka Rosji podkreśliła: - Wszyscy rozsądni mołdawscy politycy, którym zależy na przyszłości swojego państwa, dosłownie biją w tej sprawie na alarm. Władze Mołdawii w dalszym ciągu wciągają kraj w otchłań, w którą już znalazła się sąsiednia Ukraina - kontynuowała, po czym dodała, że Moskwa uważa Mołdawię za "logistyczny dodatek reżimu kijowskiego".

Wojna na Ukrainie rozpoczęła się 23 lutego 2022 roku. Od tego momentu sytuacja nie poprawia się. Pojawiają się próby zaostrzenia i rozprzestrzenienia konfliktu. 

Sonda
Uważasz, że wojna na Ukrainie może trwać latami?
Pieniądze to nie wszystko - Piotr Arak