Donald Tusk, Roman Giertych

i

Autor: Tomasz Golla/SUPER EXPRESS, Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS

Wybory parlamentarne

Roman Giertych na liście kandydatów do Sejmu!

2023-08-27 19:00

- Na liście kandydatów do Sejmu w woj. świętokrzyskim na ostatniej pozycji wystawiony będzie Roman Giertych - poinformował w niedzielę przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas spotkania z mieszkańcami Sopotu.

Podczas spotkania z mieszkańcami przewodniczący PO zwrócił się do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. "Żebyś nie czuł się samotny, żebyś poczuł się trochę lepiej - i robię to tylko dla ciebie Jarosławie Kaczyński - wystawię na tej liście, na naszej liście, twojego wicepremiera Romana Giertycha na ostatnim miejscu" - zapowiedział Tusk.

Tusk stwierdził również w swoim wystąpieniu, że PiS "bardzo boi się konfrontacji z prawdą". "Dlatego PiS i jego rządowe media nigdy nie odważyły się na bezpośrednią relację z takich spotkań, jak nasze. Dlatego PiS nie jest w stanie się zdecydować na uczciwą debatę. Przecież ona może być nawet w ich mediach. Między (szefem PiS) Jarosławem Kaczyńskim a mną" - powiedział.

"Uczciwą, rozumiem w ten sposób, że on ma prawo głosu i ja mam prawo głosu. I że wszyscy na żywo to oglądają" - zaznaczył. "Nie chcesz, boisz się, uciekasz, będziesz miał debatę - jeśli naprawdę tego chcesz - z Romanem Giertychem" - stwierdził.

Sonda
Interesujesz się polityką?
K.BOSAK: NIE PRZEDŁUŻYMY WŁADZY :PIS I NIE POMOŻEMY WRÓCIĆ TUSKOWI