Mateusz Morawiecki, Donald Tusk

i

Autor: Art Service/Super Express, Paweł Jaskółka/Super Express Mateusz Morawiecki, Donald Tusk

Ale mu przygadał!

Morawiecki nie wytrzymał! Tak ostro o Tusku dawno nie mówił

2023-08-25 21:11

Premier Mateusz Morawiecki w Kolbuszowej, miejscowości w województwie podkarpackim, gdzie wygłosił przemówienie. Szybko nawiązał do lidera PO Donalda Tuska i nie gryzł się w język! Tak mocnych słowa pod adresem byłego premiera dawno nie padły.

Mateusz Morawiecki często wbija szpile w swojego politycznego oponenta, Donalda Tuska. Często wspomina okres rządów PO-PSL i porównuje je z obecną władzą na korzyść tej drugiej. Tym razem jednak nie wytrzymał i wyjątkowo ostro skrytykował lidera PO!

- Donald Tusk to niebezpieczny szkodnik, niebezpieczny człowiek, on chce wrócić do tamtego prawa pięści, prawa dżungli. My budujemy państwo prawa i sprawiedliwości, wolności i solidarności, a oni chcą budować państwo, które jest oparte na prawie liberałów, prawie dżungli, prawie pięści. Nie chcemy takiej rzeczywistości – mówił szef rządu.

Premier przypomniał też, że czasów rządów PO wybuchł o wiele większy kryzys niż obecnie, czyli gwałtowny wzrost bezrobocia. Jak podał, wówczas bezrobotnych była ponad 2 miliony 300 tysięcy osób, przez co wiele osób było zmuszonych wyjechać za granicę w celach zarobkowych. Według Mateusza Morawieckiego obecnie coraz więcej osób postanowiło wrócić do kraju.

W swoim przemówieniu szef rządu stwierdził także, że Donald Tusk prowadzi „seanse nienawiści”. - Zobaczcie na te seanse nienawiści, co ten Tusk próbuje zrobić, mi się to kojarzy z jednym słowem: sekta. Sekta nienawiści, sekta hejtu, bez oparcia się o fakty, a jak tylko zobaczy, że fakty przeczą jego opowieści, to tym gorzej dla faktów, od razu przeskakuje na inny temat, buduje zamkniętą sektę. Dlatego potrzebujemy wielkiego otwartego ruchu - ruchu z miłości do Polski, ruchu patriotycznego, wielkiego ruchu prawa i sprawiedliwości, wolności i solidarności – uznał.

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
Wieczorny Express - Dobromir SOŚNIERZ, Andrzej ROZENEK
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany