Radosław Fogiel

i

Autor: SUPER EXPRESS Radosław Fogiel rzecznik PiS

Będzie koalicja PiS-PSL?

Radosław Fogiel wprost o koalicji z PSL. "Jesteśmy otwarci"

2022-08-18 14:48

Radosław Fogiel (40 l.), rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, poruszył temat domniemanej koalicji Prawa i Sprawiedliwości z Polskim Stronnictwem Ludowym. Kwestia ta co jakiś czas przebija się do mediów i wypowiadają się w tym temacie politycy obydwu zainteresowanych stron. Jednak tak otwartej deklaracji współpracy dotąd nie było.

Radosław Fogiel posłuchu sondażom nie daje! Rzecznik partii rządzącej zapytany bowiem został w radiowej "Jedynce" o to, czy PiS nie obawia się, że partii zabraknie kilku mandatów do samodzielnego rządzenia. Taki obraz zarysowany został przez przynajmniej kilka sondaży.

Radosław Fogiel w złe sondaże nie wierzy. PiS wygrywało wbrew im

- Do tej pory sondaże przed wyborami ani w 2015 r., ani w 2019 r. wcale nie gwarantowały Prawu i Sprawiedliwości samodzielnych rządów, jednak dzięki naszemu wysiłkowi, dzięki poparciu Polaków uzyskiwaliśmy taką liczbę mandatów, która pozwalała na samodzielne rządy i na to ponownie liczymy, o to będziemy się starać - odparł rzecznik i dodał, że nie ma dziś sensu spekulować, jak będzie wyglądała Polska po najbliższych wyborach parlamentarnych.

Fogiel nie widzi również sygnałów do współpracy ze strony PSL. Wręcz przeciwnie. - Jeśli chodzi o PSL, to ostatnio to raczej prominentni politycy PSL-u prześcigali się w zapewnianiu, że z PiS-em im nie po drodze - powiedział polityk. W jego opinii część kierownictwa PSL dała się "zhołdować Tuskowi".

Koalicja z PSL? Podwaliny są już w samorządach

Mimo tak ostrych słów o ludowcach rzecznik PiS zdradził, że jego partia kooperuje z PSL w mniejszej skali. - W wielu samorządach mamy koalicję z PSL i one funkcjonują nie najgorzej - oświadczył Fogiel i przypomniał, że wielokrotnie jego formacja zapraszała wszystkich, którzy "chcą zrezygnować z niedobrych pomysłów".

- Mówiliśmy wielokrotnie: jeśli ktokolwiek chce zrezygnować z niedobrych pomysłów i chce przyłączyć się do tego dzieła naprawy Rzeczpospolitej, które już drugą kadencję realizujemy, jeżeli chce być częścią tej dobrej zmiany dla Polaków, to jesteśmy otwarci - podsumował Radosław Fogiel.

Express Biedrzyckiej - Jarosław Gowin: Gdyby nie było Porozumienia, głosowałbym na PSL

Poniżej galeria ze zdjęciami z odwiedzin Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) na grobie Kornela Morawieckiego (+78 l.)

Sonda
Czy PiS wygra trzecią kadencję?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE