Wojciech Czuchnowski

i

Autor: Maciej Luczniewski/REPORTER Wojciech Czuchnowski

OSTATNIE POŻEGNANIE

Pogrzeb żony Wojciecha Czuchnowskiego. Jego słowa wyciskają łzy [ZDJĘCIA]

2022-08-18 12:21

Znany dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski jakiś czas temu pożegnał żonę Agnieszkę. Zanim kobieta zmarła, Czuchnowski powiadomił swoich czytelników, że musi na pewien czas zniknąć, by zająć się ukochaną i spędzić jak najwięcej czasu razem z nią. Niestety, ostatecznie przegrała ona walkę z chorobą. W środę 17 sierpnia odbył się jej pogrzeb. Czuchnowski umieścił w sieci poruszający wpis i pokazał zdjęcia z uroczystości ostatniego pożegnania żony.

Żałoba w domu znanego dziennikarza "Gazety Wyborczej"

Wojciech Czuchnowski kilka miesięcy temu powiadomił o swojej trudnej sytuacji rodzinnej. Dziennikarz uznał, że musi wyjaśnić swoim czytelnikom, swoją nieobecność i zmniejszoną aktywność w sieci: - "Mam dużo pytań o mój ostatni wpis, dokładnie o zdanie, że „jeszcze wrócę”. Wyjaśniam: nie piszę od dłuższego czasu, bo odchodzi moja najdroższa, Żona, Agnieszka…. Jestem i będę przy niej…. Chciałbym żeby jeszcze zobaczyła miejsce, które tak kocha…. Spróbujemy…" - napisał na początku maja we wpisie na Twitterze Czuchnowski. Niestety niedługo po tym wpisie dziennikarz przekazał, że jego ukochana małżonka zmarła. Zrobił to poprzez publikację zdjęć z rodzinnego albumu, na których było widać jego żonę: na jednym ze zdjęć widać było jak stoi ona przy kwitnącym drzewie, a na pozostałych w czasie jazdy samochodem z kotami na ramionach.

Groby polskich polityków. Powązki Wojskowe i nie tylko

Pogrzeb żony Wojciecha Czuchnowskiego

Dopiero wiele tygodni po śmierci odbył się pogrzeb żony dziennikarza. Ostatnie pożegnanie odbyło się w środę 17 sierpnia. Czuchnowski pokazał w sieci wzruszające zdjęcia z uroczystości pogrzebowej i umieścił krótki wpis:

- Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski podczas uroczystości złożenia do grobu prochów mojej Żony: ”Agnieszka Czuchnowska przez prawie 20 lat przygotowywała mnie do publicznych wystąpień. Do dzisiejszego już nie mogła”…. Żegnaj Kochanie… - napisał Czuchnowski.

Co przez te słowa nad grobem chciał powiedzieć prezydent Krakowa? Kobieta pracowała z nim w urzędzie miasta Krakowa. Jacek Majchrowski w kondolencjach składanych rodzinie zmarłej napisał: - Z głębokim smutkiem i żalem odebrałem informację o śmierci Agnieszki Czuchnowskiej pracownika Kancelarii Prezydenta. Przez wiele lat z pasją i zaangażowaniem pracowała na rzecz miasta, zawsze służyła radą i pomocą.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE