HONOROWY TYTUŁ

Danuta Wałęsa zostanie wyróżniona w wyjątkowy sposób w Gdańsku. Ważny symbol

2022-08-18 13:01

Danuta Wałęsa zostanie uhonorowana w wyjątkowy sposób w Gdańsku. Takie są plany i już poczyniono pierwsze kroki do ich realizacji. Jak przekazała Agnieszka Owczarczak - czyli Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska - radni z KO oraz klubu Wszystko dla Gdańska złożyli już projekt uchwały o nadaniu tytułu Honorowej Obywatelki Miasto Gdańsk Danucie Wałęsie.

Wielkie wyróżnienie Danuty Wałęsy

Wyróżnienie Danuty Wałęsy mianem Honorowej Obywatelki Miasto Gdańsk, to pomysł, jaki wypłynął od radnych z klubu Koalicji Obywatelskiej w Gdańsku oraz radnych z klubu Wszystko dla Gdańska. Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, Agnieszka Owczarcza powiadomiła o wszystkim na Facebooku: - Koalicja Obywatelska w Radzie Miasta Gdańska oraz Wszystko dla Gdańska złożyły projekt uchwały o nadaniu tytułu Honorowej Obywatelki Miasto Gdańsk pani Danucie Wałęsie. Kobiety okresu walki o demokrację w Polsce to ciche bohaterki tamtych czasów. Organizowały życie, dbały o dom, zastępowały dzieciom nieobecnych ojców. Wspierały. Nosiły żywność do aresztu i roznosiły ulotki. Rewizje, podsłuchy, zatrzymania…- napisała przewodnicząca.

CZYTAJ: Danuta Wałęsa po latach wydusiła z siebie smutną prawdę! "Mąż związał się z...", musiało być jej ciężko!

Jak dodała uznano, że wzorem takich kobiet jest właśnie Danuta Wałęsa, czyli żona byłego prezydenta Lecha Wałęsy:

- Niełatwy los, w ciągłym napięciu, niepewności jutra i zgodzie na to, że sprawy rodzinne schodzą na plan dalszy. Takie życie wymagało odwagi, hartu ducha i wielkiego poświęcenia. One również w ten sposób wspierały walkę o wolną Polskę, a uosabia je Danuta Wałęsa, żona legendarnego przywódcy Solidarności.

Express Biedrzyckiej - Lech Wałęsa: Unię Europejską trzeba zmienić albo powołać nową

Wielkie wydarzenie w Gdańsku z nadaniem honorowego tytuły Danucie Wałęsie już 25 sierpnia

Projekt uchwały, która nada honorowy tytuł Danucie Wałęsie jest w porządku sesji Rada Miasta Gdańska na 25 sierpnia. Przypomnijmy, że Danuta Wałęsa jest z Gdańskiej związana od lat. Chociaż pochodzi z niewielkiej miejscowości Kolonia Krypy, w powiecie węgrowskim (woj. mazowieckie) to już od 1968 roku jest związana z Gdańskiem. Wyjechała do miasta jako młoda dziewczyn. Gdy pracowała w kwiaciarni przypadkiem poznała Lecha Wałęsę. Historia ich miłości jest niezwykła: WIĘCEJ O TYM PRZECZYTASZ, GDY KLIKNIESZ TUTAJ.

NIŻEJ ZOBACZYCIE, JAK PRZEZ LATA ZMIENIŁA SIĘ DANUTA WAŁĘSA:

Kim jest Danuta Wałęsa?

Danuta Wałęsa z domu Gołoś to żona Lecha Wałęsy, legendarnego przywódcy Solidarności. Danuta Wałęsa to była pierwsza dama, funkcję tę sprawowała w latach 1990-1995, czyli w okresie prezydentury męża. Prywatnie Danuta Wałęsa jest w związku małżeńskim z Lechem Wałęsą od 1969 roku, małżonkowie doczekali się ośmiorga dzieci: Bogdana, Sławomira, Przemysława, Jarosława, Anny, Magdaleny, Brygidy i Marii Wiktorii. Danuta Wałęsa przez lata żyła w cieniu męża, szerokim echem odbiła się publikacja jej książki "Marzenia i tajemnice". Wtedy wiele się zmieniło, a Danuta Wałęsa zaczęła częściej zabierać głos w sprawach publicznych, także ostro recenzując polityków.

Sonda
Czy Danuta Wałęsa była dobrą Pierwszą Damą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE