Lech Wałęsa, Danuta Wałęsa

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express Lech Wałęsa, Danuta Wałęsa

Danuta Wałęsa po latach wydusiła z siebie smutną prawdę! "Mąż związał się z...", musiało być jej ciężko!

2021-12-23 14:58

Danuta Wałęsa od lat jest żoną Lecha Wałęsy. Kiedyś niechętnie opowiadała o swoim życiu prywatnym, później trochę się otworzyła. Jakim mężem jest Lech Wałęsa? Małżonkowie przeżyli razem wiele ponad 50 lat i jak każde małżeństwo musieli zmagać się z wieloma przeciwnościami. Jednak to, co różniło ich od innych to polityczna działalność Wałęsy. W jednym z wywiadów pani Danuta, jasno opowiedziała o tym, jak wyglądało ich życie. To, co wyznała, szokuje!

Jak zrodziła się miłość Lecha i Danuty? Lech Wałęsa poślubił Danutę w 1968 roku po krótkiej znajomości. Wałęsowie poznali zupełnym przypadkiem. Lech Wałęsa wstąpił do kwiaciarni, w której pracowała młoda Danusia, bo chciał rozmienić pieniądze. Następnego dani znów tam zajrzał, bo chciał podziękować miłej ekspedientce. Najwyraźniej dopadła go strzała amora. Jak donosił kilka lat temu Dziennik Bałtycki: -  Następnego dnia podziękował jej, przynosząc gumę do żucia. Balonowa guma przypieczętowała początek ich wspólnej drogi. No i tak się zaczęło. Młodzi wzięli ślub kościelny i doczekali się ośmiorga dzieci: czterech córek i czterech synów. Jak w każdym małżeństwie mieli lepsze i gorsze chwile. Przez lata Danuta Wałęsa milczała na temat tego, jak wygląd jej małżeństwo. Najpierw była zajęta domem i wychowaniem dzieci, potem, gdy została pierwszą damą, jej życie zupełnie się zmieniło. Jednak z biegiem czasu w Danucie zaczęło dojrzewać przekonanie, że musi w końcu wyznać prawdę. W jednym z wywiadów z 2013 roku, na łamach miesięcznika "Focus" wyznała szczerze, że "prawdziwym" małżeństwem z Lechem Wałęsa była tylko niewiele ponad dekadę: - Takim prawdziwym małżeństwem byliśmy przez 11 lat. Do Sierpnia 80. Porównywałam naszą rodzinę do dłoni zaciśniętej w pięść. Wraz z powstaniem "Solidarności" ta pięść się rozwarła i wszystko się rozlało. Rodzina pozostała, ale była już inna. Był mąż i ojciec, ale już nie ten sam. Rodzina była tylko obok niego. Dzieci były, bo były.

Danuta Wałęsa wydusiła z siebie prawdę po latach! "Mąż związał się z..."

Jak wtedy otwarcie dodała Danuta Wałęsa, mąż po prostu związał się z... opozycją antykomunistyczną:Mąż związał się z opozycją, wolnymi związkami pod koniec lat 70. To nie była nasza wspólna decyzja. To była jego wola. O niczym mnie nie informował - wspominała wówczas. Przyznała też we wspomnianym wywiadzie, że mąż nie chciał jej mocno angażować w swoje polityczne sprawy: - Z mężem dużo nie rozmawialiśmy. On wyznawał zasadę, że im mniej wiem, tym lepiej dla mnie i dla rodziny. Nie chciał, żebym jako żona i matka się martwiła. Ostatnie lata jednak mijają Wałęsom w zgodzie, oboje się wspierają, bo wiedzą, że długie lata już za nimi i trzeba cieszyć się każdą chwilą. 

SPRAWDŹ: Jak ubiera się Danuta Wałęsa? Fryzura kobiety pracującej i odsłonięte łydki jako szczyt seksapilu

NIŻEJ ZDJĘCIA, KTÓRE POKAZUJĄ, JAK PRZEZ LATA ZMIENIŁA SIĘ DANUTA WAŁĘSA - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ:

Danuta Wałęsa. Tak zmieniała się u boku męża

Danuta Wałęsa bardzo się zmieniła od czasu, gdy została pierwszą damą. U boku męża - prezydenta pojawiała się na wielu ważnych uroczystościach. Niewiarygodne, jaką metamorfozę przeszła Danuta Wałęsa! Zobacz na zdjęciach w galerii poniżej!

Sonda
Kim dla Ciebie jest Lech Wałęsa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają