Sołowjow

i

Autor: Shutterstock, Rassija1 Sołowjow

Tuba Kremla próbuje straszyć Polaków

Propagandysta Putina fantazjuje o ataku na Polskę. "Siły specjalne wkraczają do Warszawy"

2022-12-30 14:57

Władimir Sołowjow (59 l.) znany jest jako najbardziej zatwardziały propagandysta na usługach Władimira Putina (73 l.). Doktor ekonomii odnalazł się jako prezenter programów zgodnych z linią informacyjną Kremla, które nadawane są na kanale Rossija 1. Prowadzący program "Wieczór z Władimirem Sołowjowem" w ostatnim odcinku fantazjował o ataku na Warszawę.

Władimir Sołowjow swój program "Wieczór z Władimirem Sołowjowem" prowadzi nieprzerwanie od 10 lat. Propagandysta rozsiewa na antenie wszelkie treści, jakie miłe są uszom Kremla. W miarę jak postępuje coraz trudniejsza dla Rosji wojna, nie brak sztucznego pompowania rosyjskiej potęgi na antenie Rossija 1. W ostatnim odcinku swojego programu Sołowjow mówił ochoczo o ataku na Warszawę.

Propagandysta Kremla odleciał. Władimir Sołowjow próbuje straszyć Polaków atakiem na Warszawę

W trakcie swojego programu Sołowjow przekonywał, że "z łatwością może sobie wyobrazić" wejście sił rosyjskich do stolicy Polski. Tłumaczył bowiem, że fakt dotowania Ukrainy sprzętem wojskowym i zbrojnymi krajów zachodu sprawiło, że te odkryły się i są podatne na atak.

- Zachodnie kraje dostarczają dużo swoich systemów obrony powietrznej, ciężkiego sprzętu i pocisków, co oznacza, że są teraz nagie. A to znaczy, że powstała możliwość uderzenia od tyłu. Mogę sobie z łatwością wyobrazić, jak siły specjalne Achmat wkraczają do Warszawy, choćby po to, by sprawdzić, jak się ma sytuacja - mówił Sołowjow.

Wspomniany przez Sołowjowa Achmat to jednostka specjalna złożona z czeczeńskich sił, w dużej mierze kadyrowców. - Kto miałby ich zatrzymać? IRIS [system przeciwlotniczy niemiec - red.] , o którym wiadomo, że jest absolutnie nieskuteczny? - dopytywał Sołowjow. - Nie jest w stanie obronić Kijowa, a w Niemczech nie ma nic - kpił na antenie Rossija 1 propagandysta.

Poniżej galeria ze zdjęciami z ostatniego zmasowanego ataku rakietowego Rosji na Kijów

Sonda
Czy Putin przegra wojnę?
Krzysztof Jackowski mówi o tym jak będzie rok 2023 dla prezydenta Andrzeja Dudy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany