Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski

i

Autor: SE

Polski prezydent bohaterem w Ukrainie

Andrzej Duda na billboardach w Ukrainie. Wzruszający gest walczącego narodu

2022-12-29 11:00

Od początku wojny w Ukrainie wielu Polaków zdecydowało się pomóc naszym wschodnim sąsiadom. Jak podał Główny Urząd Statystyczny, pomoc za naszą wschodnią granicę popłynęła z 70,2 proc. polskich domów, co przełożyło się na de facto masowe wsparcie. Twarzą tej pomocy w Ukrainie jest Andrzej Duda (50 l.). Polski prezydent został uhonorowany na billboardzie.

W podkijowskim Irpieniu Ukraińcy postanowili uhonorować światowych przywódców, którzy zdecydowali się udzielić wsparcia walczącej z Rosją Ukrainie. W serii billboardów widzimy twarze chociażby prezydenta Stanów Zjednoczonych, Joe Bidena (80 l.), ale także Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda uhonorowany przez Ukraińców. Polski prezydent przyjacielem Kijowa

"Świat odważnych ludzi. Dziękujemy za wsparcie" - tak brzmi podpis każdej z podobizn światowych liderów, którzy pojawili się na plakatach w Irpieniu. Obok Andrzeja Dudy i Joe Bidena znajdziemy również twarze szefowej KE, Ursuli von der Leyen (64 l.), byłego premiera Wielkiej Brytanii, Borisa Johnsona (58 l.) czy premiera Kanady, Justina Trudeau (51 l.). 

Na plakatach znalazła się także podobizna Roberty Metsoli (43 l.), przewodniczącej Parlamentu Europejskiego. Ta skomentowała billboard z jej postacią, zwracając uwagę, że miejsce wystawienia billboardów nie było przypadkowe.

Wzruszyłam się widząc ten billboard wywieszony na Irpieniu, w Ukrainie, który był świadkiem takiego horroru, którego ludzie zainspirowali świat. Dziękuję Irpień. Parlament Europejski nie opuści cię. Nie przestaniemy walczyć o sprawiedliwość i odpowiedzialność za to, co wycierpieliście pod rosyjską okupacją - napisała na Twitterze Metsola.

Poniżej galeria zdjęć przyłapanego na zakupach prezydenta Andrzeja Dudy

Sonda
Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem?
Krzysztof Jackowski mówi o tym jak będzie rok 2023 dla prezydenta Andrzeja Dudy

Na morzu Rosja wciąż PRZEGRYWA z Ukrainą?

Posłuchaj eksperta i dowiedz się, dlaczego!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany