Debata

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express; Krzysztof Kaniewski/REPORTER; Tomasz Golla/Super Express; Marcin Wziontek/Super Express; Wojciech Olkusnik/East News

Debata "Super Expressu"

Poznaj uczestniczki pierwszej takiej debaty „Super Expressu”! Sześć kobiet z sześciu komitetów wyborczych

2023-09-14 15:59

Już w niedzielę, 17 września odbędzie się kolejna debata „Super Expressu” pod hasłem ‘Najważniejsze wybory”. Będzie to debata szczególna, bowiem w studiu pojawią się same panie reprezentujące sześć zarejestrowanych w wyborach 2023 komitetów. Poniżej prezentujemy sylwetki uczestniczek naszej debaty.

Tm razem w naszej debacie oddajemy głos paniom – kobiety pod czujnym okiem prowadzących - dziennikarki i dziennikarza SE, Kamili Biedrzyckiej i Tomasza Walczaka, będą dyskutować o najważniejszych sprawach dla Polaków. W studiu pojawią się przedstawicielki sześciu najważniejszych ugrupowań biorących udział w wyborach 2023.

Prawo i Sprawiedliwość. Mirosława Stachowiak-Różecka w debacie SE

Mirosława Stachowiak-Różecka będzie reprezentować PiS. 50-latka jest absolwentką resocjalizacji i pedagogiki specjalnej, a w przeszłości była związana jako producentka i kierownik produkcji filmów historycznych oraz dokumentalnych, pracowała też jako broker ubezpieczeniowy. W politykę zaangażowała się w 2002 roku, a pierwszy mandat radnej otrzymała w 2006 roku. Pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Wrocławia i przewodniczącej klubu radnych PiS. W 2018 roku była kandydatką PiS na prezydent Wrocławia.

Debata "Super Expressu". Posłanka Aleksandra Gajewska z Koalicji Obywatelskiej

Aleksandra Gajewska będzie odpowiadać na pytania w imieniu Koalicji Obywatelskiej. Ma 34 lata, ukończyła stosunki międzynarodowe i dyplomację publiczną, prowadzi też własną firmę z branży reklamowej i szkoleniowej. Jest posłanką KO, przewodniczącą Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” i PO w Warszawie. W 2010 roku została wybrana do rady miasta stołecznego. Była członkiem komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Lewica i Katarzyna Kotula w debacie przedwyborczej "Najważniejsze wybory" SE

Katarzyna Kotula, reprezentantka Lewicy, jest 46-letnią nauczycielką języka angielskiego w prywatnej szkole językowej, której była właścicielką. Nauczała także w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie. Jest działaczką "Ogólnopolskiego strajku kobiet", była także zaangażowana w powstanie partii Wiosna Roberta Biedronia. Jest posłanką, od 2021 roku reprezentuje w Sejmie Nową Lewicę. Kotula jest też współprzewodniczącą partii w województwie zachodniopomorskim.

Debata przedwyborcza SE. Trzecią Drogę reprezentuje Urszula Nowogórska

Urszula Nowogórska to przedstawicielka Trzeciej Drogi. 45-latka z wykształcenia jest pielęgniarką, ale skończyła także zakresu politologii i administracji publicznej. Pracuje w wydziale inwestycji i zamówień publicznych w urzędzie gminy Limanowa. Swoją karierę polityczną zaczęła z PSL-em. Kilkukrotnie była przewodniczącą sejmiku małopolskiego, a w wyborach w 2019 roku uzyskała mandat poselski z ramienia PSL.

Anna Bryłka z Konfederacji weźmie udział w debacie "Super Expressu" 17.09.2023

Anna Bryłka z Konfederacji jest najmłodszą uczestniczką debaty – ma 33 lata. Ukończyła prawo i historię oraz stosunki międzynarodowe. Jest członkinią zarządu i sekretarz Ruchu Narodowego, działa w organizacjach katolickich i narodowych. Współpracuje także z Narodową Organizacją Kobiet. W tegorocznych wyborach jest „jedynką” partii w okręgu 37.

Debata "Super Expressu". Bezpartyjni Samorządowcy i Katarzyna Suchańska

Katarzyna Suchańska będzie reprezentować Bezpartyjnych Samorządowców. 35-latka z wykształcenia jest adwokatem. Jest radną Rady Miasta w Kielcach i przewodniczącą Komisji Finansów Publicznych Rady Miasta Kielce, zasiada w radach nadzorczych spółek handlowych. Działa na rzecz zwiększenia reprezentacji kobiet w życiu społecznym.

Najważniejsze Wybory - Debata Spot

Quiz. Ci aktorzy, piosenkarze i sportowcy byli posłami. Pamiętasz, kto zasiadał w Sejmie?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Czy Piotr "Liroy" Marzec był posłem?
Nasi Partnerzy polecają