Przemysław Czarnecki

i

Autor: PAPS

"PRZYJMUJĘ WSZYSTKIE KONSEKWENCJE"

Poseł PiS Przemysław Czarnecki spędził noc na “wytrzeźwiałce”. Teraz przeprasza

2022-10-22 8:02

Poseł PiS Przemysław Czarnecki spędził noc z 20 na 21 października na izbie wytrzeźwień. Jak donosiły media, służby znalazły go leżącego na ulicy przy jednym z przystanków na stołecznym Wilanowie. Jeszcze tego samego dnia (21.10) polityk przeprosił za swoje zachowanie. “Taka sytuacja nigdy nie powinna się wydarzyć” - napisał na Twitterze.

Jak informował w piątek tvn24.pl Czarnecki leżał nietrzeźwy przy jednym z warszawskich przystanków. Według nieoficjalnych doniesień miał ponad dwa promile alkoholu we krwi. Na miejsce zdarzenia przyjechali ratownicy medyczni oraz straż miejska, która odwiozła pijanego parlamentarzystę na izbę wytrzeźwień. 

“Wytrzeźwiałkę” Czarnecki opuścił w piątek po południu w towarzystwie matki i dziennikarzy. Pytany przez reporterów o zdarzenie, poseł unikał konkretnych odpowiedzi i szedł ze spuszczoną głową. 

Na sytuację szybko zareagował prezes PiS Jarosław Kaczyński. Polityk podjął decyzję o zawieszeniu Czarneckiego w prawach członka partii oraz skierował wniosek o wszczęcie postępowania do rzecznika dyscyplinarnego PiS. 

Jeszcze tego samego dnia poseł zamieścił w mediach społecznościowych przeprosiny. “Przepraszam. Taka sytuacja nigdy nie powinna się zdarzyć. Przyjmuję wszystkie konsekwencje z nią związane. W sposób szczególny przeprosiny kieruję do osób, których zaufanie zawiodłem” - napisał Czarnecki na Twitterze. 

Poseł PiS Przemysław Czarnecki zrzekł się immunitetu w 2020 r. O co chodziło? 

W 2020 r. Przemysław Czarnecki zrzekł się immunitetu po tym, jak pod koniec 2019 r. Prokuratura Okręgowa w Warszawie za pośrednictwem Prokuratora Generalnego skierowała do marszałek Sejmu wniosek w tej sprawie. Wniosek prokuratora dotyczył czynu określonego w art. 157 paragraf 1 kodeksu karnego - czyli naruszenie czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia zagrożonego karą więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Chodzi o incydent, do którego - według jednego z uczestników spotkania - miało dojść podczas sylwestrowej imprezy w mieszkaniu na warszawskim Wilanowie z udziałem Czarneckiego. Przemysław Czarnecki stanowczo zaprzecza.

Poseł Przemysław Czarnecki - prywatnie syn europosła PiS Ryszarda Czarneckiego - w ostatnich wyborach zdobył 19 413 głosów. Jest zastępcą przewodniczącego komisji spraw zagranicznych, zasiada też w komisji obrony narodowej oraz podkomisji stałej do spraw współpracy z zagranicą i NATO, a także w komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki.

Przemysław Czarnecki wyszedł z izby wytrzeźwień. Poseł PiS na kacu
Sonda
Czy przeprosiny Przemysława Czarneckiego są wystarczające?