Przemysław Czarnecki

i

Autor: East News Przemysław Czarnecki

Sylwetka polityka

Przemysław Czarnecki - kim jest poseł PiS, co o nim wiemy?

2022-10-21 12:08

Przemysław Czarnecki to poseł Prawa i Sprawiedliwości. Prywatnie polityk jest synem europarlamentarzysty Ryszarda Czarneckiego. Co wiemy o tym pośle? Przedstawiamy sylwetkę polityka: jego wykształcenie, ciekawostki o nim, ale też związane z nim wydarzenia.

Kim jest poseł Przemysław Czarnecki?

Przemysław Czarnecki to poseł, który należy do Prawa i Sprawiedliwości. Pochodzi z Wrocławia, urodził się we wrześniu 1983 roku. Czarnecki to XXXVIII Liceum Ogólnokształcące w Warszawie, a jak czytamy na stronie Sejmu, poseł ma wykształcenie średnie ogólne. Przemysław Czarnecki do wielkiej polityki trafił stosunkowo niedawno, ponieważ w 2014 roku zastąpił jako poseł Dawida Jackiewicza. Wcześniej zaś próbował swoich się w lokalnej polityce. W 2010 Czarnecki bez powodzenia z ramienia PiS kandydował do wrocławskiej rady miejskiej, a rok później w wyborach w 2011 z listy tej partii kandydował do Sejmu w okręgu wrocławskim, jednak bezskutecznie, polityk otrzymał 6222 głosy. Aktualnie w Sejmie zasiada w: Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Komisji Obrony Narodowej, Podkomisji stałej do spraw współpracy z zagranicą i NATO, Komisji Spraw Zagranicznych, w której jest zastępcą przewodniczącego. Kilka miesięcy temu Czarnecki miał zostać szefem PiS we Wrocławiu, tak się jednak nie stało. 

Przemysław Czarnecki. Było o nim głośno 

O Przemysławie Czarneckim czasem jest głośno, niestety niekoniecznie z powodu jego pracy, ale pewnym sensacyjnych doniesień na temat posła. Jedną z głośniejszych spraw była sytuacja, do której doszło w domu posła kilka lat temu. Chodzi o sprawę z 1 stycznia 2019 roku. W ten noworoczny poranek polityk zapamięta pewnie na długo. To wtedy na telefon alarmowy policji zadzwonić miała żona posła, gdyż jej mąż miał ranić nożem w dłoń przebywającego w ich domu swego znajomego. Prywatnie poseł Przemysław Czarnecki jest synem znanego i ważnego polityka PiS, obecnie europosła Ryszarda Czarneckiego. Ma żonę, jest ojcem. 

Przemysław Czarnecki wyszedł z izby wytrzeźwień. Poseł PiS na kacu