Kobosko i Mentzen

i

Autor: Tomasz Radzik, Marek Kudelski

Wybory 2023

Polska 2050 utworzy koalicję z Konfederacją? Niespodziewane słowa polityka

2023-09-02 10:51

Czy po wyborach będziemy świadkami niespodziewanej koalicji? Wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko przyznał, że nie może wykluczyć koalicji z Konfederacją, jako "ceny za wyrzucenie PiS". Jak jednak podkreślił byłaby to bardzo wysoka cena.

Polska 2050 nie wyklucza koalicji z Konfederacją po wyborach. Lewica jest na nie

Michał Kobosko, wiceszef Polski 2050 przyznał na antenie TOK FM, że nie wyklucza koalicji z Konfederacją po wyborach. Dla przypomnienia, Polska 2050 startuje w wyborach z PSL w koalicji, jako "Trzecia Droga".

-  Nie mogę tego wykluczyć. Jeżeli byłaby to cena za pożegnanie PiS-u, to jestem w stanie sobie wyobrazić taką cenę. Choć to cena bardzo wysoka - mówił Kobosko na antenie TOK FM.

Za to kompletnie koalicję wyklucza Lewica, co też nie powinno być większym zaskoczeniem. Włodzimierz Czarzasty przyznał podczas spotkania z wyborcami, że nie będzie rządu, w którym Lewica będzie z Konfederacją - stwierdził, że "nie będzie takiej ceny i nie będzie takiej kasy, którą by nam zaproponowali, żebyśmy rządzili z brunatną siłą".

Tymczasem wyborcy Konfederacji nie chcą żadnej koalicji

Jak wynika z sondażu Instytut Badań Pollster przeprowadzonego dla Super Expressu, 57 proc. wyborców Konfederacji nie chce żadnej koalicji. 11 proc. twierdziło, że powinna utworzyć koalicję ze Zjednoczoną Prawicą, 8 proc. z Koalicją Obywatelską, a 12 proc. z "innym ugrupowaniem". Jednocześnie 12 proc. nie ma na ten temat zdania.

- Wynik sondażu nie jest zaskoczeniem. Ugrupowanie to ma zamiar „wywrócić stolik”, a więc wyborcy nie chcą dopuścić do tego, aby dzięki koalicji PiS lub KO dłużej rządziły - mówił na ten temat politolog prof. Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego.

K. BERKOWICZ: TRUDNO SOBIE WYOBRAZIĆ KOALICJĘ PIS Z KONFEDERACJĄ

Quiz. Co wiesz o wyborach parlamentarnych? Bez 5/10 lepiej nie głosuj!

Pytanie 1 z 10
Kto może wziąć udział w wyborach parlamentarnych?
Nasi Partnerzy polecają