Dawid Jackiewicz

i

Autor: Kancelaria Premiera

SENSACYJNA WIADOMOŚĆ

Dawid Jackiewicz kandydatem PiS na prezydenta Wrocławia? Pokonał raka, wraca do polityki!

Szykuje się sensacyjny powrót do polityki! Dawid Jackiewicz (49 l.), były minister skarbu państwa w rządzie Beaty Szydło (59 l.), ma zostać kandydatem PiS w wyborach prezydenckich we Wrocławiu.

Partia rządząca boryka się na Dolnym Śląsku z problemami wizerunkowymi. Niedawno jeden z jej liderów, Przemysław Czarnecki (39 l.), wylądował w izbie wytrzeźwień, a szefowej lokalnych struktur, Agnieszki Soin (45 l.), która mieszka w Warszawie, prawie nikt nie zna. Dlatego też działacze coraz częściej mówią o potrzebie powrotu Jackiewicza.

- Faktem jest, że gdy był u nas szefem, PiS był mocny – mówi nam Andrzej Kilijanek (31 l.), radny miejski tej partii. Jackiewicz 10 lat temu był liderem lokalnych struktur partii.

Przez kilka lat polityk PiS walczył z nowotworem. Jackiewicz ma być lekiem na lokalne kłopoty PiS

Ale to nie wszystkie plany związane z b. ministrem. Miałby bowiem wystartować w wyborach prezydenckich, w których zmierzyłby się z obecnym włodarzem miasta, Jackiem Sutrykiem (44 l.). 

- To bardzo poważna decyzja. Gdybym miał wystartować, zrobiłbym to po to, żeby wygrać i tchnąć w miasto nową energię - mówi nam polityk, który od lutego jest w zarządzie Orlen Synthos Green Energy, zajmującej się pozyskiwaniem energii jądrowej. 

Przypomnijmy, że przez kilka lat Jackiewicz walczył z rakiem, przeszedł kilka poważnych operacji, ale udało mu się pokonać śmiertelną chorobę i jest w coraz lepszej kondycji.

Marek Sawicki: PiS doprowadza to państwo do ruiny [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]
Sonda
Czy Dawid Jackiewicz powinien wrócić do polityki?

Bezrobocie jednak wzrośnie? Przyznaje to nawet minister rządu PiS!

Posłuchaj rozmowy w podcaście SEDNO SPRAWY!

Listen to "Bezrobocie może wzrosnąć. Grozi nam RECESJA GOSPODARCZA - Waldemar Buda. SEDNO SPRAWY" on Spreaker.