tylko u nas

Pogrzeb gen. Mirosława Hermaszewskiego. Tu spocznie kosmonauta [MAMY ZDJĘCIA]

Pogrzeb gen. Mirosława Hermaszewskiego odbędzie się w tym tygodniu, 21 grudnia (w środę) 2022 roku. Msza pogrzebowa pierwszego Polaka w kosmosie zostanie odprawiona w katedrze Wojska Polskiego w Warszawie, a pochówek będzie zaś na cmentarzu Powązki Wojskowe. Wybrano specjalne miejsce na grób.

Pogrzeb gen. Mirosława Hermaszewskiego

Gen. Mirosław Hermaszewski zmarł w poniedziałek 12 grudnia 2022, w wieku 81 lat. Znana jest data i miejsce pogrzebu generała Hermaszewskiego. Informację na temat ostatniego pożegnania polskiego pilota i kosmonauty, pierwszego Polaka w kosmosie, przekazał jego zięć, europoseł Ryszard Czarnecki: - W imieniu rodziny śp. gen. bryg. Mirosława Hermaszewskiego, Kresowiaka, pilota i pierwszego polskiego kosmonauty, informuję: uroczystości pogrzebowe Generała - środa 21 grudnia: 10:00 msza św. Katedra Polowa WP, pogrzeb państwowy - 12:00 na Powązkach Wojskowych w pobliżu Pomnika "Chwała Lotnikom Polskim" - powiadomił polityk PiS. Wiadomo, że generał Hermaszewski będzie miał państwowy pogrzeb z ceremoniałem wojskowym. 

Tak wygląda miejsce, w którym spocznie gen. Hermaszewski. Nie jest przypadkowe

Super Express udał się w miejsce, w który spocznie generał Hermaszewski. Mamy zdjęcia przygotowanego grobu. Faktycznie, grób został przygotowany tuż obok pomnika "Chwała Lotnikom Polskim", miejsce więc pochówku kosmonauty nie jest przypadkowe, a szczególne. Pomnik, jak mówił prezydent Andrzej Duda w chwili odsłonięcia monumentu, jest znakiem pamięci i wdzięczności dla ludzi, którzy stoją na straży polskiego nieba, dla ludzi, którzy mają odwagę i fantazję, by unieść się ponad światem, spojrzeć na niego z góry, ale świadczyć także służbę Rzeczypospolitej 

Zobaczcie je w naszej galerii zdjęć poniżej: 

Nie żyje Mirosław Hermaszewski
Nasi Partnerzy polecają