Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński - jakie są ich relacje?

i

Autor: Art Service/Super Express

Wielka rekonstrukcja

Po co Jarosław Kaczyński wszedł do rządu? Dwa konkretne powody

2023-06-21 14:48

Jarosław Kaczyński oficjalnie jest już wicepremierem. Wraz z jego wejściem do rządu Mateusza Morawieckiego zastępcami premiera przestali być: Mariusz Błaszczak, Jacek Sasin, Piotr Gliński i Henryk Kowalczyk. Po co Jarosław Kaczyński wszedł do rządu? Okazuje się, że są dwa konkretne powody. Wskazał jej rzecznik PiS Rafał Bochenek. Czy rekonstrukcja rządu pomoże PiS wygrać wybory parlamentarne?

Po co Jarosław Kaczyński wrócił do rządu? Rafał Bochenek wskazał dwa powody

Jarosław Kaczyński ponownie został wicepremierem w rządzie Mateusza Morawieckiego. Jednocześnie z fotelami wiceszefów Rady Ministrów pożegnali się: Jacek Sasin, Mariusz Błaszczak, Henryk Kowalczyk i Piotr Gliński. Wszyscy jednak zostają w rządzie, tyle że bez tek wicepremierów. Przypomnijmy, że rok temu prezes PiS odchodził z rządu w celu wzmocnienia partii przed wyborami parlamentarnymi 2023. Dlaczego zatem teraz powrócił? Rzecznik PiS wskazał dwa powody. - Obecność prezesa Jarosława Kaczyńskiego w rządzie ma na celu wzmocnienie Rady Ministrów i koordynację działań związanych ze zbliżającą się kampanią wyborczą - stwierdził w rozmowie z PAP Rafał Bochenek. Oficjalnie Jarosław Kaczyński został wicepremierem po tym, gdy prezydent Andrzej Duda wręczył mu nominację

Andrzej Duda o nominacji dla Jarosława Kaczyńskiego. "Nie mam żadnych wątpliwości"

Podczas dokonywania rekonstrukcji rządu Andrzej Duda wygłosił mocne przemówienie. Mimo że prezydent w ostatnich latach miał raczej niezbyt dobre relacje z Jarosławem Kaczyńskim, w trakcie wystąpienia nie szczędził ciepłych słów nowemu-staremu wicepremierowi. Podkreślił, że prezes PiS jest odpowiednią osobą do pilnowania w Radzie Ministrów kwestii bezpieczeństwa i zakupów dla armii - Nie mam żadnych wątpliwości, że właśnie dla realizacji tego pan premier Jarosław Kaczyński, jako lider najważniejszego spośród rządzących ugrupowań - Prawa i Sprawiedliwości - jest osobą absolutnie predestynowaną do tego, aby właśnie te zadania jak najlepiej wykonać - przekonywał Andrzej Duda.

W naszej galerii prezentujemy, jak Marta Kaczyńska wspierała stryja podczas rehabilitacji

Ulica Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? "On ma już wyspeki, nie wysepki!"