Debata przedwyborcza

i

Autor: Super Express (7) Debata przedwyborcza

Wszystko może się zmienić

Pierwsza taka debata w Polsce. Przedstawiciele największych komitetów wyborczych w ogniu pytań: Kierwiński, Fogiel, Żukowska, Bosak, Buczyńska i Kacprzak

2023-09-09 7:59

Już w najbliższą niedzielę, 10 września zapraszamy na debatę przedstawicieli największych partii biorących udział w wyborach parlamentarnych 2023, organizowaną przez „Super Express” i Polskie Radio 24. Ujawniamy, jacy politycy pojawią się w studiu, by odpowiadać na nasze i wasze pytania! Początek debaty "Najważniejsze wybory 2023" o godz. 18.

Debata „Super Expressu” i Polskiego Radia 24 będzie o tyle wyjątkowa, że politycy w studiu będą odpowiadać nie tylko na pytania dziennikarzy, ale także widzów! Od kilku dni zbieramy na naszych mediach społecznościowych (Facebooku i Youtubie) pytania od widzów. Część z nich zadamy przedstawicielom komitetów wyborczych, którzy wezmą udział w naszej debacie.

Debata „Super Expressu” i Polskiego Radia 24 – uczestnicy

Podczas debaty zmierzą się ze sobą przedstawiciele największych partii w Polsce. Będą to

  1. KO - Marcin Kierwiński
  2. Lewica - Anna Maria Żukowska
  3. Bezpartyjni Samorządowcy - Dariusz Kacprzak
  4. PiS - Radosław Fogiel
  5. Trzecia Droga - Agnieszka Buczyńska
  6. Konfederacja - Krzysztof Bosak

Zasady i tematy debaty

CZĘŚĆ PIERWSZA: w czterech obszarach tematycznych: gospodarka, polityka społeczna, sprawy zagraniczne, światopogląd przeprowadzone zostaną dwie rundy pytań.

W każdej rundzie uczestnicy debaty będą odpowiadali na jedno pytanie. Każdy uczestnik debaty ma 60 sekund na odpowiedź na każde z pytań. Po upływie czasu następuje przerwanie wypowiedzi.

CZĘŚĆ DRUGA: każdy uczestnik debaty zadaje dwa pytania dowolnemu uczestnikowi debaty (30 sekund na zadanie pytania, 60 sekund na odpowiedź, 30 sekund na ripostę).

Po upływie czasu następuje przerwanie wypowiedzi.

CZĘŚĆ TRZECIA: trzy rundy pytań od widzów. Każdy uczestnik debaty losuje pytanie z puli 20 pytań wcześniej przysłanych przez widzów. Ma 60 sekund na odpowiedź na każde z pytań. Po upływie czasu następuje przerwanie wypowiedzi.

CZĘŚĆ CZWARTA: podsumowanie. 90 sekund dla każdego uczestnika debaty. Po upływie czasu następuje przerwanie wypowiedzi

Gdzie oglądać debatę?

Debata będzie nadawana na żywo obejrzeć na naszej stronie głównej se.pl, na kanale YouTube Super Expressu, na naszym Facebooku i portalu Polskiego Radia 24 oraz posłuchać na antenie Polskiego Radia 24.

Debata – prowadzący

Debatę poprowadzą doświadczeni w rozmowach z politykami dziennikarze: Jacek Prusinowski, dziennikarz z działu politycznego „Super Expressu” oraz Krzysztof Świątek, dyrektor i redaktor naczelny Polskiego Radia 24

Quiz. Co wiesz o wyborach parlamentarnych? Bez 5/10 lepiej nie głosuj!

Pytanie 1 z 10
Kto może wziąć udział w wyborach parlamentarnych?
Spot debata wyborcza