Szymon Hołownia

i

Autor: TWITTER, Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Szymon Hołownia

AKTYWIŚCI OKLEJAJĄ BIURA PIS

“Oddajcie nam nasze 300 mld zł!”. Rozjuszony Hołownia wystawia fakturę za rządy PiS

2022-10-18 14:51

318,67 mld zł - na taką kwotę opiewa faktura, którą lider Polski 2050 Szymon Hołownia wystawił rządowi Zjednoczonej Prawicy. - Oddajcie nam nasze 300 mld zł. Te pieniądze są dziś Polakom potrzebne - apelował we wtorek 18 października polityk.

Podczas konferencji prasowej we wtorek Szymon Hołownia poinformował, że członkowie jego partii od rana odwiedzają biura posłów koalicji rządzącej i przyklejają na drzwiach lokali "faktury za rządy PiS".

- Od rana nasi aktywiści przyczepiają tę właśnie fakturę, którą wystawiamy rządom Zjednoczonej Prawicy na biurach posłów PiS i Solidarnej Polski, żeby im przypominać, pokazać skalę tego, co robią, żeby rozliczyć się z nimi za to, co nam zabrali - mówił Hołownia.

318,67 mld zł. “To potężne pieniądze, które Zjednoczona Prawica przejadła albo za chwilę przeje”

W wystawionej przez Hołownię fakturze za rządy PiS do zapłaty jest łącznie 318,67 mld zł. Na tę kwotę składają się koszty związane z m.in. nowymi instytutami państwowymi, karami za Turów, karami za Izbę Dyscyplinarną, wyborami kopertowymi, KPO, CPK i budową Pałacu Saskiego.

- To potężne pieniądze, które Zjednoczona Prawica przejadła albo za chwile przeje, zmarnotrawiła, wpuściła w system politycznej korupcji albo w nieudolny sposób wydała. Te pieniądze są dzisiaj Polakom potrzebne. Dlatego dzisiaj wystawiamy fakturę PiS-owi i mówimy: Oddajcie nam dzisiaj nasze 300 mld zł. Niech one pomogą nam przejść suchą nogą przez ten kryzys, w który brniemy coraz głębiej - powiedział Hołownia.

Jak dodał, Polska 2050 w akcie obywatelskiego gniewu wychodzi do polityków obozu rządzącego, żeby powiedzieć: "Zacznijcie od siebie, zacznijcie na Boga oszczędzać, zacznijcie zaciskać pasa". - Obiecaliście Polakom dobrobyt, a w zamian mamy rozpasanie w wydatkach, pompowania pieniędzy do swoich środowisk, marnotrawstwo pieniędzy nie tylko na nietrafione projekty, ale też na kary, które musimy płacić za politykę tego rządu - mówił polityk.

Sonda
Zgadzasz się z Szymonem Hołownią?
Szymon Hołownia: Rząd lata jak kurczak bez głowy