Jarosław Wałęsa i Szymon Hołownia

i

Autor: Jacek Domiński / Reporter & Artur Hojny / Super Express Jarosław Wałęsa i Szymon Hołownia

BĘDZIE POROZUMIENIE?

Jarosław Wałęsa zaprasza Hołownię do utworzenia wspólnej listy! Tylko razem mogą pokonać PiS

2022-10-18 4:34

Kończy się cierpliwość Donalda Tuska (65 l.) do Szymona Hołowni (46 l.)! Chodzi o jedność opozycji i utworzenie wspólnej listy na wybory. Posłańcem lidera PO w całej sprawie jest Jarosław Wałęsa (46 l.), który w rozmowie z nami apeluje do Hołowni o zawiązanie sojuszu na wybory z PO. - Hołownia boi się utraty swojej tożsamości, ale niech zwycięży u niego rozsądek. Apeluję, żebyśmy wspólnie utworzyli listę i pokonali PiS – zaznacza Jarosław Wałęsa.

Wspólna lista opozycji na wybory? To może pomóc pokonać PiS

- Jedna lista opozycji daje gwarancję zwycięstwa w wyborach; pójście osobno, w dwóch, trzech, czterech blokach nie pozbawia nas szansy na zwycięstwo, ale ją osłabia – mówił jakiś czas temu Donald Tusk. Z kolei według Szymona Hołowni decyzja w sprawie list powinna zostać podjęta do końca roku. - Szymon Hołownia ma uzależniać decyzję o wspólnej liście z nami od tego, czy dostanie gwarancję wicepremiera w przyszłym rządzie – mówi nam ważny polityk PO. Do aliansu z PO namawia w „Super Expressie” Hołownię Jarosław Wałęsa. - Warto iść razem na wybory przeciwko PiS. Najlepiej, jakby Hołownia zrozumiał swoją pozycję. On nie ma doświadczenia w polityce, niech nie myśli o swoim interesie czy swoim ugrupowaniu, które buduje, ale o przyszłości Polski i dobrych rządach. Rozumiem, że Hołownia boi się utraty swojej tożsamości, ale niech zwycięży u niego rozsądek - mówi nam Jarosław Wałęsa.

Eksperci nie mają wątpliwości, że Hołownia boi się wchodzić w sojusze z Tuskiem z uwagi na mniejszą swoją pozycję polityczną. - Hołownia chyba się boi, że PO go połknie. Tusk nie znosi partnerów, on znosi tylko wykonawców. Poza tym, jeśli spojrzymy na ruch Hołowni, to on w dużym stopniu składa się z tych, którzy nie zaakceptowali Platformy. Lider Polski 2050 obawia się, że spora część jego zwolenników znowu przejdzie do PO, jeśli powstałby sojusz na wybory PO i Hołowni – komentuje nam prof. Kazimierz Kik, politolog. 

Sonda
Czy opozycja musi się zjednoczyć, aby wygrać?
Dudek: "Rządowi sprawa cen węgla wyrwała się spod kontroli" [Express Biedrzyckiej]

Opozycja chce przywrócić porządek w Polsce... w 100 dni!

Jaki ma na to plan? Posłuchaj!

Listen to "W sto dni przywrócimy w Polsce porządek. PiS dba o aparatczyków - J.Grabiec. SEDNO SPRAWY" on Spreaker.