Jarosław Kaczyński, Szymon Hołownia

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS, Kasia Zaremba/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński, Szymon Hołownia

Mocne słowa

Hołownia o Kaczyńskim: "Ten człowiek żyje w świecie swoich urojeń". Zdradza niepokojące szczegóły

2022-10-04 11:35

Szymon Hołownia nie przebiera w słowach. Lider Polski 2050 krótko podsumował Jarosława Kaczyńskiego, określając go jako człowieka, który żyje w świecie swoich urojeń. Hołownia przytoczył również niepokojącą historię na temat prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Hołownia ostro o Kaczyńskim. Mówi o urojeniach

- Ten człowiek żyje w świecie swoich urojeń. Wicepremier ds. bezpieczeństwa - to pokazuje skalę dramatu, w jakim się znaleźliśmy, że za bezpieczeństwo państwa odpowiadał człowiek, które ma takie urojenia w głowie - ocenił Jarosława Kaczyńskiego Szymon Hołownia w programie "Tłit" Wirtualnej Polski. Na poparcie swojej tezy przytacza sytuację dotyczącą protestów Polek i Polaków po wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego ograniczenia praw człowieka jakim jest dostęp do legalnej aborcji. - Pamiętam, jak chciał montować "ORMO" do ochrony kościołów, których nikt nie atakował po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Teraz będzie konstruował kolejne "ORMO", które będzie miało tak liczyć głosy, żeby wyszło na jego - stwierdził Hołownia dodając, i "coraz bardziej odkleja się od rzeczywistości". - Jemu peron odjechał już jakiś czas temu - dodał.

Hołownia wyraził również obawy, że prezes PiS może “maczać palce” w wyborach.- Chcemy mieć pewność, że te wybory nie zostaną skręcone - powiedział wspominając również, że Kaczyński "kontroluje 17 proc. Polaków, a 83 proc. "pokazuje mu środkowy palec". - Trzeba wygrać te wybory milionem albo dwoma milionami głosów - podkreślił.

Sonda
Jak oceniasz działalność Jarosława Kaczyńskiego?
Raport Złotorowicza - Politolog jasno o końcu prezesa Kaczyńskiego na czele PiS