Blackout

i

Autor: Shutterstock

"ZGROMADŹ JEDZENIE NA 10 DNI..."

Niemcy boją się przerw w dostawach prądu. Władze radzą robić zapasy. Powstała specjalna lista

2022-09-22 21:52

Niemcy coraz bardziej martwią się kryzysem energetycznym i zbliżającą się zimą. Niestety obywatele muszą pogodzić się z wizją możliwych przerw w dostawach prądu. Władze przygotowały specjalną listę produktów niezbędnych do przetrwania ewentualnych blackoutów.

“Polski Obserwator” podaje, że Federalny Urząd Ochrony Cywilnej i Pomocy Ofiarom Katastrof (BBK) wydał zalecenia w związku z możliwym zagrożeniem. Opublikowana została lista produktów żywnościowych niezbędnych do przetrwania możliwych przerw w dostawach prądu

Władze zaapelowały do obywateli Niemiec o gromadzenie zapasów, zaznaczając przy tym, że w przypadku katastrofy, stacje benzynowe i sklepy będą zamknięte. Przypomniano również, że możliwy blackout wiąże się z zatrzymaniem pracy lodówek i zamrażarek. Ponadto w zależności od regionu, może nie być wody w kranach. 

“Zapasy będą przydatne również na wypadek silnej burzy, powodzi, ekstremalnych upałów lub obfitych opadów śniegu, ponieważ możesz nie być w stanie opuścić domu, albo nie będziesz miał możliwości zrobić zakupów” -  informuje BKK na swojej stronie internetowej. 

ZOBACZ TAKŻE: Limit prądu 2000 kWh. Czy to realne zużycie? Ile prądu zużywa się w domu

Express Biedrzyckiej - Janusz Steinhoff: Podwyżki cen gazu sięgną kilkudziesięciu procent
Sonda
Czy obawiasz się wysokich cen prądu?

Władze Niemiec radzą obywatelom robienie zapasów. Opublikowano listę produktów 

Jakie wskazówki otrzymali obywatele Niemiec? Te zasady warto zapamiętać!

  • Warto zgromadzić zapas jedzenia na 10 dni. Taka ilość żywności powinna wystarczyć do czasu otrzymania pomocy. Władze zaznaczają jednocześnie, że każde zapasy są lepsze od ich braku. 
  • Pamiętaj o 2 litrach wody na osobę dziennie. Można też przygotować soki i inne napoje. 
  • 2200  kcal na osobę dziennie. Nie warto kupować w dużych ilościach jednego produktu. Lepiej postawić na różnorodność. 
  • W trakcie zakupów należy sięgać po żywność, którą lubimy. Zapasy powinny być zgodne z preferencjami osoby, która będzie z nich korzystała. 
  • Zapasy najlepiej jest robić stopniowo. Należy również pamiętać o odpowiednim przechowywaniu zakupionej żywności - jedzenie powinno znajdować się w chłodnym i suchym miejscu. 
  • Pamiętaj o zwierzętach. Podczas gromadzenia zapasów trzeba koniecznie uwzględnić potrzeby naszych pupilów. 

ZOBACZ TAKŻE: Kryzys energetyczny. Tak rząd chce chronić przed wysokimi cenami prądu