To koniec rosyjskiej armii? Żołnierze nie wykonują rozkazów. Rosyjski generał zapowiada kapitulację oddziałów

i

Autor: pixabay.com To koniec rosyjskiej armii? Żołnierze nie wykonują rozkazów. Rosyjski generał zapowiada kapitulację oddziałów

"KTO SPRZECIWIA SIĘ PUTINOWI..."

Szokująca decyzja Niemiec. Przyjmą rosyjskich dezerterów!

2022-09-22 17:37

- Niemcy są gotowe na przyjęcie dezerterów z armii rosyjskiej "zagrożonych poważnymi represjami" - powiedziała niemiecka minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Podobne stanowisko wyraził również niemiecki minister sprawiedliwości Marco Buschmann.

- Kto odważnie sprzeciwia się Putinowi i tym samym naraża się na wielkie niebezpieczeństwo, może ubiegać się o azyl polityczny w Niemczech - powiedziała Faeser. Podkreśliła jednak, że uzyskanie azylu politycznego w Niemczech nie odbywa się automatyczne: są to decyzje indywidualne, którym towarzyszy szczegółowa kontrola w zakresie bezpieczeństwa.

W środę wieczorem podobne stanowisko na Twitterze wyraził niemiecki minister sprawiedliwości Marco Buschmann, który wskazał, że "wielu Rosjan opuszcza swój kraj". ”Wszyscy, którzy nienawidzą drogi obranej przez Putina i kochają liberalną demokrację, są mile widziani w Niemczech" - napisał minister.

ZOBACZ TAKŻE: Uliczne protesty w Rosji! Zatrzymanych Putin wysyła na wojnę?! "Mobilizacja wcale nie częściowa"

Express Biedrzyckiej - dr hab. Renata MIEŃKOWSKA-NORKIENE: Ekspertka nie ma wątpliwości: Putin nie chce i nie może się wycofać

Putin ogłosił częściową mobilizację wojskową. Rosjanie uciekają z kraju 

Po środowym orędziu prezydenta Rosji Władimira Putina, który ogłosił w Rosji częściową mobilizację wojskową, wielu Rosjan próbuje wykorzystać jedyny pewny sposób na uniknięcie wysłania na Ukrainę, czyli wyjazd z kraju. W przypadku lotów stało się to niemożliwe już w kilka godzin po wystąpieniu Putina - bilety zostały wyprzedane, a ostatnie sztuki osiągnęły zawrotne ceny.

W internecie pojawiły się szczegółowe poradniki, do których krajów można dotrzeć drogą lotniczą (z powodu sankcji - do niewielu). Najważniejsze kierunki to Turcja i Armenia.

Media informują również o kolejkach na granicach lądowych Rosji, m.in. z Finlandią i korkach przy granicy z Gruzją, Kazachstanem i Mongolią. W środę, jak informują media białoruskie, Rosjanie wykupili też wszystkie bilety na samoloty i niemal wszystkie na pociągi do Mińska.

ZOBACZ TAKŻE: Rosjanie wyszli na ulice. Ponad 1300 osób zatrzymanych za protesty przeciw mobilizacji

Sonda
Czy ogłoszona przez Putina mobilizacja 300 tys. rezerwistów coś zmieni na froncie wojny w Ukrainie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE