Ekspert od mowy ciała rozgryzł Putina! Dokładnie przyjrzał się jego twarzy

i

Autor: AP, East News Ekspert od mowy ciała rozgryzł Putina! Dokładnie przyjrzał się jego twarzy

WSZYSTKO JASNE!

Ekspert od mowy ciała rozgryzł Putina! Dokładnie przyjrzał się jego twarzy

2022-09-21 14:33

Rosyjska telewizja państwowa wyemitowała w środę 21 września nagrane wcześniej wystąpienie prezydenta Władimira Putina, w którym ogłosił on częściową mobilizację w Rosji. “Super Express” poprosił eksperta w zakresie komunikacji niewerbalnej Łukasza Kaca, aby obejrzał orędzie i przeanalizował mowę ciała przywódcy Rosji. Specjalista doszedł do bardzo interesujących wniosków. Co zauważył?

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację w kraju. Ma się ona rozpocząć już w środę 21 września. Ponadto w swoim przemówieniu polityk zagroził Zachodowi użyciem broni jądrowej. - W przypadku zagrożenia dla naszego państwa, naszej ziemi i narodu wykorzystamy wszystkie niezbędne środki do obrony. To nie jest blef - zapowiedział. 

Ekspert od mowy ciała przyjrzał się Putin. “Obawiam się…” 

Nagranie z przemówieniem Władimira Putina przeanalizował dla “Super Expressu” ekspert ds. negocjacji i komunikacji niewerbalnej Łukasza Kaca. - Jak zwykle był to pewien rodzaj teatru, natomiast w tym przypadku po Władimirze Putinie było widać zdecydowanie dużo więcej złości, niż dotychczas - stwierdził specjalista.

- Zaczyna to wyglądać tak, jakby Putin był już pod ścianą - ocenił ekspresję prezydenta Rosji Łukasza Kaca. - Pojawia się tu strach i złość - dodał i wyjaśnił, że jest to charakterystyczna mieszanka emocji u ludzi postawionych w sytuacji bez wyjścia. 

ZOBACZ TAKŻE: Mobilizacja w Rosji przeraziła rezerwistów. Masowo uciekają z kraju, w kilka minut wykupili wszystkie bilety

- Obawiam się, że to jest ten moment zaraz przed tym, jak Putin może zacząć zachowywać się nieobliczalnie - wskazał rozmówca “SE”. 

EXPRESS BIEDRZYCKIEJ: Gen. Mirosław Różański o mobilizacji w Rosji

Co zdradza prawdziwe emocje Putina? Nad tym prezydent Rosji nie może zapanować

Ekspert wyjaśnił, że swoją analizę opiera głównie na obserwacji mikroekspresji prezydenta Rosji, czyli mikroruchach mięśni twarzy. - Nie da się ich udawać. To jest nic innego niż to, co czuje nasze ciało. To właśnie po nich widać, że Putin jest zły - wyjaśnił Kaca, a za przykłady takich mikroekspresji u Putina podał ściągnięte brwi, rozszerzone nozdrze, specyficzne zachowanie mięśni okrężnych oka oraz rytmiczną pracę płatków uszu

- U Putina bardzo dobrze widać złość po oczach i okolicach nosa. Charakterystyczne jest to, że jak jesteśmy bardzo źli, to zaczynamy intensywniej oddychać i w związku z tym dużo mocniej pracuje nos - podciąga się i marszczy. To u Władimira Putina jest bardzo wyraźne - zwrócił uwagę ekspert. 

- Wyraźne są też momenty strachu, czyli kiedy podnoszą się brwi, a oczy szeroko się otwierają, Widać, że gdzieś ten lęk występuje - zauważył Łukasza Kaca. 

ZOBACZ TAKŻE: Częściowa mobilizacja w Rosji, co to znaczy? Nerwowe ruchy Putina, obywatele w panice

Sonda
Czy ogłoszona przez Putina mobilizacja 300 tys. rezerwistów coś zmieni na froncie wojny w Ukrainie?

Putin grozi Zachodowi bronią nuklearną. Ekspert od mowy ciała: to blef 

Specjalista z zakresu komunikacji niewerbalnej odniósł się również do zapowiedzi użycia broni jądrowej przez Rosję w przypadku zagrożenia ze strony Zachodu. - Myślę, że był to blef - powiedział Kaca. 

Ekspert zwrócił również uwagę, że w niektórych momentach widać było, że Putin sam nie wierzy w to, co mówi i wypowiada swoje słowa z wyuczoną manierą. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają