Premier Mateusz Morawiecki

i

Autor: Marcin Gadomski / Super Express

Dramat premiera

Najgorsze notowania rządu Morawieckiego w historii. Sondaż CBOS nie pozostawia złudzeń

2022-10-25 19:12

Zwolennikami rządu Mateusza Morawieckiego jest tylko 26 proc. Polaków. Do przeciwników zalicza się 47 proc. badanych — wynika z sondażu CBOS. Pracownia informuje o niespotykanej dotąd przewadze negatywnych opinii. To najgorsze notowania rządu Morawieckiego w historii.

Rząd Morawieckiego ma najgorsze notowania w historii. Nowy sondaż CBOS

CBOS opublikował najnowszy sondaż oceniający rząd. Działania rządu źle ocenia 56 proc. pytanych, pozytywnie mówi o nich 32 proc. Niezadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki, wyraża obecnie 54 proc. badanych. Od września nastąpił spadek zwolenników rządu o 2 pkt proc., grupa przeciwników wzrosła o 1 pkt proc. Oprócz tego 23 proc. badanych wyraża obojętność. Dodatkowo 4 proc. badanych wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć". "Są to najgorsze notowania rządu Mateusza Morawieckiego w historii, z rekordowo wysoką przewagą przeciwników nad zwolennikami (wynoszącą 21 punktów)" — zwraca uwagę CBOS

Zarejestrowane w październiku opinie o polityce gospodarczej rządu nie różnią się istotnie od tych z ostatnich dwóch miesięcy. 62 proc. ankietowanych uważa, że nie stwarza ona szansy na poprawę, przeciwnego zdania jest 28 proc.; 10 proc. nie miało zdania.

Ranking zaufania polityków: Duda na czele, Morawiecki remisuje z Błaszczakiem

CBOS opublikował też ranking polityków z największym zaufaniem Polaków. Pierwsza trójka to:

  • Andrzej Duda (51 proc.),
  • Rafał Trzaskowski (41 proc.)
  • i Szymon Hołownia (40 proc.).

Czwarte miejsce z zaufaniem na poziomie 37 proc. przypadło w październiku ex aequo premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz ministrowi obrony narodowej Mariuszowi Błaszczakowi.

Jarosław Kaczyński liderem rankingu nieufności do polityków

W rankingu nieufności pierwsze miejsce zajął prezes PiS Jarosław Kaczyński z wynikiem 56 proc. Na drugim miejscu znalazł się szef PO Donald Tusk, któremu nie ufa 55 proc. badanych. Na trzecim miejscu jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z 53 proc. nieufności.

Sonda
Czy masz już dość rządu Mateusza Morawieckiego?
Pieniądze to nie wszystko. Waldemar Buda
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany