Msza w intencji fuzji Lotosu i Orlenu

i

Autor: JACEK KOSLICKI/FOTONEWS/FORUM Msza w intencji fuzji Lotosu i Orlenu

Prezes przemówił do wiernych

Msza w Gdańsku w intencji fuzji Lotosu i Orlenu. W kościele pojawił się też Obajtek

2022-08-03 20:42

W kościele w Gdańsku odbyła się msza w intencji fuzji Lotosu i Orlenu. - Dziś jesteśmy połączonym koncernem, koncernem o bardzo dużym znaczeniu – mówił Daniel Obajtek podczas konferencji prasowej w Gdańsku. W sieci pojawiły się zdjęcia z nabożeństwa, które miało bardzo podniosły charakter. Pojawił się także sam prezes PKN Orlen.

Msza w intencji fuzji Lotosu i Orlenu

1 sierpnia 2022 r. prezes Orlenu Daniel Obajtek poinformował prasę, że cały majątek Grupy Lotos zostanie przeniesiony na spółkę i trafi do PKN Orlen. – (…)Dziś jesteśmy połączonym koncernem, koncernem o bardzo dużym znaczeniu. To wielki dzień w polskiej gospodarce. To wielki dzień dla rozwoju firm. Patrzymy w przyszłość. Połączona firma będzie większym kołem zamachowym dla całej naszej gospodarki (…) – mówił Obajtek podczas konferencji w Gdańsku. W tej intencji odprawiono mszę, w której uczestniczył także sam prezes PKN Orlen.

Podczas konferencji prezes Obajtek był pytany o to, kiedy nowe logo ujrzy światło dzienne. Prezes Orlenu jednak oznajmił, że spółka nie zamierza się w tej kwestii spieszyć. – Ponad 100 stacji będzie rebrandowane i dostosowywane do naszych systemów. Pozostałe stacje, które idą w warunki zaradcze, to jest okres 5 lat (…) My jesteśmy właścicielem logo Lotosu i zdecydujemy, czy to logo zostanie – oświadczył.

Msza w intencji fuzji Orlenu z Lotosem w kościele w Gdańsku. Uczestniczył w niej Daniel Obajtek

Po konferencji odprawiono mszę w intencji fuzji Orlenu z Lotosem, w której uczestniczył także Daniel Obajtek. Uroczystość odbyła się w bazylice św. Brygidy w Gdańsku i miała bardzo podniosły charakter. Symboliczne było także połączenie dwóch krzyży, które przed laty zostały pobłogosławione przez Jana Pawła II i w 2003 r. przewieziono je do Watykanu. Do sieci trafiły fotografie upamiętniające to wydarzenie, na których widać również wieniec ze wstęgą Orlenu.

Express Biedrzyckiej: dr Mirosław Oczkoś: 99 proc. ministrów i wiceministrów to klasyczni nieudacznicy
Sonda
Czy połączenie Orlenu i Lotosu to dobry pomysł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają