Tusk i Morawiecki

i

Autor: Wojciech Stróżyk / Reporter & Piotr Molęcki/East News Tusk i Morawiecki

Starcie polityków

Morawiecki: Gdzie są pieniądze z prywatyzacji? Tusk: poszukaj na swoim koncie

2023-08-13 12:27

Premier Mateusz Morawiecki zapytał na Twitterze "gdzie są nasze pieniądze z waszej prywatyzacji?" kierując rzecz jasna pytania do Platformy Obywatelskiej. Na to Donald Tusk odparł, żeby szef rządu "poszukał ich na swoich koncie", bo jak przypomniał - w czasie prywatyzacji Morawiecki był prezesem banku, który doradzał przy prywatyzacji. Do dyskusji włączyli się także inni politycy.

Morawiecki i Tusk starli się na Twitterze. Poszło o prywatyzację

- Ale ból w szeregach PO i sprzyjających jej mediach! Zapytam wiec drugi raz: gdzie są NASZE pieniądze z WASZEJ prywatyzacji? Jakie PROGRAMY dla LUDZI uruchomiliście za 57,8 mld zł? - zapytał Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Na odpowiedź Donalda Tuska nie trzeba było dużo pisać. Lider PO wypomniał premierowi, że w czasie prywatyzacji był prezesem BZ WBK.

Jako były prezes banku kręcący się gorliwie przy tamtych prywatyzacjach poszukaj ich na swoich prywatnych kontach - napisał Tusk na Twitterze.

W dyskusję włączył również były premier i były prezes NBP Marek Belka. Również przypomniał, że Mateusz Morawiecki doradzał przy prywatyzacji: "Mateuszu, to właśnie TY doradzałeś, jak te NASZE pieniądze zagospodarować. W banku, którego TY byłeś szefem, TWOI LUDZIE doradzali przy prywatyzacji. Czy moglibyście - TY, TWÓJ SZEF i reszta WASZEJ KLIKI - przestać traktować NAS POLAKÓW, jak idiotów?"

AgroUnia i Konfederacji włączyły się do dyskusji o prywatyzacji

Nieoczekiwanie do dyskusji włączyli się politycy spoza PiS-u i PO. Michał Kołodziejczak z Agrounii poleciał premierowi RP "zapytać Jarosława Kaczyńskiego", który również uczestniczył w obradach wokół okrągłego stołu.

W dyskusję włączył się także oficjalny profil Konfederacji, który uderzył zarówno w Donalda Tuska, jak i Mateusza Morawieckiego.

Donaldzie, czyli twierdzisz, że podejrzewasz łamanie prawa przez swojego byłego doradcę Mateusza Morawieckiego, ale dowodów nie ujawnisz? Wy nie ruszacie ich, oni was - nadal aktualne - czytamy we wpisie.

Morawiecki zwrócił się z apelem do Tuska! Wytknął mu błędy sprzed lat
Sonda
Podzielasz opinię Mateusza Morawieckiego o Donaldzie Tusku?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany