MAMY ZDJĘCIA

Modlili się o zdrowie Lecha Wałęsy. Wierni zebrali się na mszy w kościele św. Brygidy w Gdańsku

Czyżby stan Lecha Wałęsy (79 l.) był gorszy, niż mówią jego najbliżsi? W kościele św. Brygidy w Gdańsku, w środę, 10 sierpnia kilkadziesiąt osób zebrało się na mszy w intencji zdrowia byłego prezydenta RP. Legendarny przywódca Solidarności zemdlał w niedzielę (7 sierpnia) w domu i od tamtej pory przebywa w gdańskim szpitalu uniwersyteckim.

Lech Wałęsa kilka dni temu trafił do szpitala, po tym jak zasłabł w domu. Chociaż wraca do zdrowia, to jednak dzieje się to dość powoli. Jak dowiedział się „Super Express”, stan byłego prezydenta RP nie jest najlepszy. Wałęsa jest osłabiony, małomówny i ma problemy z przyjmowaniem posiłków. Choć i tak jest lepiej niż w niedzielę, 7 sierpnia, gdy byłego prezydenta przyjmowano na oddział Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. – Jest światełko w tunelu, że wszystko będzie dobrzemówi zmartwiony przyjaciel i współpracownik Wałęsy Marek Kaczmar.

Express Biedrzyckiej - Lech Wałęsa: Unię Europejską trzeba zmienić albo powołać nową

Lech Wałęsa nadal w szpitalu. Wierni modlili się o jego zdrowie

Sprawa jest na tyle poważna, że najbliżsi postanowili wesprzeć działania medycyny modlitwą.Msza w gdańskim kościele św. Brygidy zorganizowana została z inicjatywy księdza proboszcza w intencji zdrowia Lecha Wałęsy. Modliliśmy się o zdrowie Lecha, o jego szybki powrót do zdrowia – relacjonuje obecny na mszy przyjaciel Wałęsy, poseł KO Jerzy Borowczak (65 l.).

W kościele panowała atmosfera skupienia i powagi. – Módlmy się za przywódcę Solidarności, za byłego prezydenta Lecha Wałęsę, który obecnie przebywa w szpitalu, żeby wrócił prędko do zdrowia – mówił odprawiający mszę ksiądz. 

NIŻEJ ZOBACZYCIE ZDJĘCIA ZE MSZY, W CZASIE KTÓREJ WIERNI MODLILI SIĘ O ZDROWIE DLA LECHA WAŁĘSY:

Na co choruje Wałęsa? Były prezydent miewa kłopoty ze zdrowiem od lat

Lech Wałęsa od lat zmaga się z cukrzycą. W zeszłym roku z powodu choroby byłemu prezydentowi groziła nawet amputacja stopy. To niejedyne kłopoty noblisty ze zdrowiem, przypomnijmy, że ma on wszczepiony rozrusznik serca, a w tym roku bardzo ciężko przechodził zakażenie koronawirusem. Redakcja SE życzy Lechowi Wałęsie szybkiego opuszczenia szpitala w pełnym zdrowiu. 

Nasi Partnerzy polecają