Tusk, Kukiz

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express, Shutterstock Tusk, Kukiz

Tusk o Kukizie

Mocny wpis Tuska w święta. Nie zostawił na Kukizie suchej nitki

2023-04-08 16:41

Kampania wyborcza nie zatrzymuje się nawet w święta, a przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk nie odmówił sobie w Wielką Sobotę komentarza na temat dofinansowania przez rząd fundacji Pawła Kukiza. Jak napisał metaforycznie były premier, podrożał nie tylko majonez i jaja, ale również lider ruchu Kukiz'15.

Donald Tusk uderza w Pawła Kukiza po tym, jak rząd przyznał 4,3 mln dotacji

Inflacja szaleje. Najbardziej podrożały majonez, jaja i Kukiz - napisał na Twitterze Donald Tusk.

Najprawdopodobniej przewodniczący Platformy Obywatelskiej nawiązywał do ostatnich informacji WP o fundacji "Potrafisz Polsko!", która miała otrzymać 4,3 mln publicznych pieniędzy. W zarządzie fundacji zasiada Paweł Kukiz, fundacja ma promować demokrację bezpośrednią (np. referenda).

Za co fundacja powiązana z Pawłem Kukizem dostała 4,3 mln zł?

TVN24 dowiedziało się od Centrum Informacyjnego Rządu, że dotacja została przyznana, gdyż fundacja spełniła wszystkie wymogi formalne do otrzymania pieniędzy. "Potrafisz Polsko" ma w planach zwiększanie wiedzy o demokracji bezpośredniej, wydanie publikacji, stworzenie platformy e-votingowej, organizacji spotkań, wykładów, warsztatów, start kanału na YouTube, oraz stworzenie 30 krótkich filmów rysunkowych na temat referendów. CIR pisało również, że fundacja przedstawiła badania na temat stosowania w Polsce demokracji bezpośredniej.

Decyzja o dotacji miała zostać przyznana niedługo po tym jak Kukiz w mediach skarżył się brakiem pieniędzy na działalność polityczną. Ponadto nałożyło się to z niedawnymi doniesieniami jakoby były muzyk miał startować z list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych w 2023 roku.

P.KUKIZ: ZAWIESIŁEM UMOWĘ Z PIS-EM
Sonda
Paweł Kukiz - lepszy jako polityk, czy muzyk?