Protest Rosjan

i

Autor: Twitter Protest Rosjan

WOJNA W UKRAINIE

Młodzi Rosjanie błagają USA i UK, aby przestały wysyłać broń Ukrainie. Absurdalny powód [WIDEO]

2022-08-18 7:11

24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę. Agresorzy bezlitośnie atakowali cywilów i miasta oraz dopuszczali się zbrodni wojennych. Obserwujący sytuację świat nie miał wątpliwości, kto jest odpowiedzialny za tragedię milionów ludzi i szybko zaczął wspierać broniący się kraj m.in. poprzez wysyłanie swojej broni. Teraz rozżaleni obywatele Rosji postanowili zaprotestować przeciwko takim działaniom. Powód jest absurdalny.

Raport Walczaka: Maria Piechowska: Ukraińcy sami nie spodziewali się, że będą tak zdeterminowani

W poniedziałek 15 sierpnia młodzi Rosjanie zorganizowani protesty przed ambasadami Wielkiej Brytanii i USA w Moskwie. Jak donoszą media, wściekli obywatele zebrali się pod placówkami dyplomatycznymi, aby zażądać zaprzestania wysyłania broni Ukrainie przez zachodnie kraje. Powód? Ukraińcy korzystają z otrzymanej broni przeciwko Rosjanom, wskutek czego agresorzy giną lub zostają ranni. 

Akcja odbywała się pod hasłem “w obronie ludności cywilnej Donbasu”, która - jak twierdzili demonstrujący - miała ucierpieć w wyniku działań ukraińskiej armii. Zebrani tłumaczyli także, że ich wrogowie korzystają z broni zakazanej przez konwencję genewską. Prawda jest jednak zupełnie inna - to Rosjanie sięgają po zabronione środki takie jak bomby kasetowe, fosforowe i termobaryczne. 

Wielu demonstrujących miało ze sobą transparenty ze zdjęciami rosyjskich rannych żołnierzy. - Wyobraź sobie, jak wiele osób starszych, kobiet i dzieci zostało dotkniętych. Spójrz na te plakaty, dowody okrucieństwa i braku skrupułów ukraińskich nazistów. Nigdy ich nie zapomnimy ani nie wybaczymy! - krzyczeli uczestnicy protestu. 

NAGRANIE ZNAJDUJE SIĘ NA KOŃCU ARTYKUŁU. 

ZOBACZ TAKŻE: Rosyjski dziennikarz pojechał na wakacje do Estonii. Sytuacja na granicy go zszokowała

Sonda
Czy wróciłabyś/wróciłbyś do kraju, w którym trwa wojna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają