Dmitrij Miedwiediew

i

Autor: Jürg Vollmer flickr.com

Ale się zdenerwował

Miedwiediew wyśmiał prezydentów we Lwowie. Ostro!

2023-01-12 13:19

Prezydent RP Andrzej Duda, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i prezydent Litwy Gitanas Nauseda spotkali się we Lwowie, a w sieci pojawiły się ich wspólne zdjęcia. Były prezydent i były premier Rosji Dmitrij Miedwiediew wykorzystał okazję, by wyśmiać polityków oraz pomoc dla Ukrainy.

Podczas spotkania w ramach Trójkąta Lubelskiego dyskutowano przede wszystkim o obecnej sytuacji na Ukrainie oraz tym, jak można pomóc okupowanemu krajowi. Andrzej Duda przekazał także wiadomość o wysłaniu czołgów do naszych wschodnich sąsiadów. - Zostanie przekazana kompania czołgów Leopard w ramach budowania koalicji, ponieważ, jak państwo wiecie, musi zostać spełniony także cały szereg wymogów formalnych, zgód i tak dalej, które są w tym celu potrzebne, ale przede wszystkim chcemy, żeby była to koalicja międzynarodowa – mówił. - Powstrzymanie wojny na Ukrainie to jedno z największych wyzwań dla wolnego świata w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Apelujemy do państw świata o pomoc dla Ukrainy – dodał prezydent RP. Dmitrij Miedwiediew postanowił bezlitośnie skomentować  spotkani i ustalenia polityków we Lwowie. - We Lwowie zebrało się trzech nieszczęśników z Warszawy, Wilna i Kijowa, cierpiących na imperialne ambicje i fantomowe bóle spowodowane poturbowaną historią. I modlą się, jak się okazało, za czołgi. 'Leopard' wszelkiej maści, T-72 zmodernizowane przez naszych wrogów, o których mówiłem wczoraj, i jakiś angielski staroć – napisał na Telegramie. Dmitrij Miedwiediew stwierdził  też, że niebawem całe „żelastwo” sanie się zardzewiałym złom, który „nie uratuje rozpadającego się na części sztucznego kraju”.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?
Dr Ernest Wyciszkiewicz: "20 proc. Rosjan czuje się odpowiedzialna za zbrodnie i wie, że ta wojna jest kompletnie wbrew Rosji" [Raport Złotorowicza]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany