Andrzej Duda, żołnierze niemieccy

i

Autor: AP, Art Service/Super Express Andrzej Duda, żołnierze niemieccy

Już podpisał dokument

Żołnierze z Niemiec w Polsce! Prezydent już zadecydował

2023-01-12 11:01

Żołnierze z Niemiec w Polsce. Prezydent Andrzej Duda już podpisał dokument, w którym wyraża zgodę na stacjonowanie niemieckich żołnierzy na terenie naszego kraju. Będą odpowiedzialni za obsługę wyrzutni Patriot. Mają się pojawić w Polsce już w przyszłym tygodniu.

Niemieccy żołnierze w Polsce. Będą obsługiwać wyrzutnie Patriot

Według specjalnego dokumentu podpisanego przez Andrzeja Dudę, żołnierze Bundeswehry będą stacjonować w Polsce. Będą obsługiwać wyrzutnie przeciwlotnicze Patriot, które mają być rozmieszczone na terenie Lubelszczyzny, a dokładna lokalizacja rozmieszczenia sprzętu została uzgodniona z Dowództwem Operacyjnym Sił Zbrojnych. Jak podaje Polskie Radio, kilkuset niemieckich żołnierzy zawita do naszego kraju już po najbliższym weekendzie. Podobne praktyki odbywają się na Słowacji, gdzie Patrioty z Niemiec pojawiły się już w marcu 2022 roku. Warto przypomnieć, że Słowacja przekazała swoje systemy przeciwlotnicze Ukrainie. W zamian Berlin przekazał Słowacji Patrioty, wspierając obronę tego kraju.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?
Włodzimierz Czarzasty: "Okazało się, że Kaczyński nie lubi Patriotów, a jeździ po Polsce i opowiada zupełnie co innego" [Sedno Sprawy]
Listen on Spreaker.