Andrzej Duda

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Andrzej Duda

NIEBYWAŁY WYNIK

Wielkie uznanie Andrzeja Dudy. Ukraińcy wskazali go, jako polityka, któremu najbardziej ufają [SONDAŻ]

2023-01-11 9:36

Prezydent Andrzej Duda ma powody do dumy, ponieważ został uznany za politykiem, którego Ukraińcy darzą największym zaufaniem. W sondażu przeprowadzonym przez ośrodek badania opinii Info Sapiens LLC na zlecenie Centrum "Nowa Europa"., polski prezydent uplasował się na pierwszym miejscu i tym samym pokonał choćby amerykańskiego przywódcę, Joe Bidena.

Andrzej Duda dobrze oceniany przez Ukraińców. Ufa mu 87 proc. społeczeństwa

Z sondażu, przeprowadzono między 16 a 25 grudnia 2022 roku, wynika, że Andrzej Duda cieszy się zaufaniem aż 87 proc. - podaje ukraińska agencja informacyjna RBC. To wynik zdecydowanie lepszy od tego, który otrzymał rok wcześniej, wtedy było to 52 proc. W sondażu drugie miejsce za Dudą zajął amerykański prezydent Joe Biden, któremu ufa 79 proc. Ukraińców, a podium zamknęła szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen z wynikiem 73 proc. głosów. Wynik Andrzeja Dudy nie zaskakuje, wszak nasz prezydent jest uznawany przez ukraińskiego prezydenta  za prawdziwego przyjaciela, co Wołodymyr Zełenski często podkreśla. 

Jak wygląda sytuacja z nieufnością Ukraińców do polityków? Najwięcej osób, bo aż 97 proc. nie ufa rosyjskiemu prezydentowi  Władimirowi Putinowi, niewiele mniej, bo 94 proc. nie ufa  Alaksandrowi Łukaszence. W badaniu znaleźli się też: prezydent Chin, Xi Jinping, który otrzymał 73 proc. jeśli chodzi o brak zaufania Ukraińców oraz premier Węgier Viktor Orban (69 proc.).

CZYTAJ: Łukaszenka zaatakuje już niebawem? "Prawie stuprocentowe prawdopodobieństwo"

Sonda
Jak oceniasz prezydenta Andrzeja Dudę?
Andrzej Duda w Ukrainie. Emocjonalne wystąpienie prezydenta