Mateusz Morawiecki

i

Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Środki pomogą osobom niepełnosprawnym

Mateusz Morawiecki rozdał 400 tys. zł z własnych pieniędzy. „Chwała panu premierowi”

2023-02-01 5:10

Szefowie niektórych organizacji pomagających osobom niepełnosprawnym pod koniec 2022 r. lub na początku tego roku nie kryli zaskoczenia, gdy na kontach zobaczyli wysoki datek od osoby prywatnej. Darczyńcą okazał się... premier Mateusz Morawiecki (55 l.). Według naszych informacji szef rządu przekazał kilkunastu fundacjom i stowarzyszeniom w sumie ok. 400 tys. zł.

Podziękowania dla premiera

Dzięki organizacjom pożytku publicznego osoby ubogie, chore lub niepełnosprawne mogą otrzymać potrzebną pomoc. Polacy wspierają takie organizacje w miarę możliwości. Jeśli ktoś udzieli znaczącego wsparcia, otrzymuje specjalne podziękowania. „Dziękujemy Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za przekazanie darowizny na rzecz naszego Stowarzyszenia. Otrzymane środki zostaną przeznaczone na wsparcie rehabilitacji społeczno-zawodowej dorosłych osób z niepełnosprawnościami” – czytamy na stronie białostockiego Stowarzyszenia „My dla innych” na Facebooku.

Spotkanie z Tuskiem wylicytowane za kosmiczną kwotę. Zwycięzca został zjechany!

Osoby niepełnosprawne przejdą rehabilitację

Kancelaria premiera o tej darowiźnie nie chce mówić. – To prywatna inicjatywa Mateusza Morawieckiego – słyszymy w KPRM. O szczegóły pytamy więc w zarządzie stowarzyszenia. – Otrzymaliśmy darowiznę w kwocie 25 tys. zł na koniec roku. Zostanie przeznaczona na cele statutowe naszej organizacji, prawdopodobnie na wkłady własne do konkursów, w których startujemy. Zajmujemy się rehabilitacją i aktywizacją społeczną ponad 300 osób z niepełnosprawnościami – mówi „Super Expressowi” prezes stowarzyszenia Rafał Średziński.

Pomoc w zakupie autobusu dla dzieci

Podziękowań dla premiera od fundacji jest więcej. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu otrzymało od niego 20 tys. zł. – Chwała panu premierowi! – mówi nam szefowa stowarzyszenia Maria Król. – Akurat zbieramy na zakup autobusu do wożenia dzieci ze wsi do szkół. Dzięki panu Morawieckiemu mamy już na przysłowiową kierownicę oraz koła. Liczymy na kolejnych darczyńców, którzy pomogą w zakupie auta – dodaje.

Kaczyński przegrał z Sikorskim, teraz zapłacił. Znamy kwotę

Skorzysta Klub Seniora

Ustaliliśmy, że premier wspomógł także m.in. fundację „Dar dla Potrzebujących” z Opoczna, która na początku 2023 r. otrzymała 20 tys. zł. – Była to pierwsza taka sytuacja dlatego byliśmy ogromnie zaskoczeni, że pan premier dostrzegł działania Fundacji i zechciał wspomóc finansowo nasze działania – słyszymy w organizacji. „Dar dla Potrzebujących” wykorzysta dotacje na cele statutowe czyli wszechstronną pomoc osobom potrzebującym, a w szczególności na kontynuowanie projektu Centrum Usług Środowiskowych: dwie Świetlice Środowiskowe oraz Klub Seniora.

Według nieoficjalnych informacji premier Mateusz Morawiecki wsparł w sumie kilkanaście organizacji łączną kwotą ok. 400 tys. zł.

Politycy od Kuchni - Mateusz Morawiecki
Listen on Spreaker.