Jarosław Kaczyński, Radosław Sikorski

i

Autor: Domin/Super Express, Artur Hojny/Super Express Jarosław Kaczyński, Radosław Sikorski

Koniec sporu polityków

Kaczyński przegrał z Sikorskim, teraz zapłacił. Znamy kwotę

2023-01-31 19:16

Prezes PiS Jarosław Kaczyński słynie ze swoich mocnych opinii, które wygłasza bez oporów. Jedna z nich okazała się dla polityka bardzo kosztowna… W końcu jednak były wicepremier wywiązał się ze zobowiązania i wpłacił pieniądze, jakich oczekiwał od niego europoseł PO Radosław Sikorski.

Jarosław Kaczyński przekazał 50 tys. zł na fundusz wsparcia Sił Zbrojnych Ukrainy, zamykając tym samym spór z europosłem PO Radosławem Sikorskim. - Dzisiaj Ukraina walczy o swoją niepodległość i wolność, ale również o nasze bezpieczeństwo. Wspieramy ją i będziemy wspierać. Skoro wpłata na fundusz wsparcia Sił Zbrojnych Ukrainy zamyka mój kontrowersyjny spór z Radosławem Sikorskim, czynię to z satysfakcją– oświadczył przekazał pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego Adrian Salus w rozmowie z PAP.  Pokazano także druk potwierdzający wpłatę. Europoseł PO odpowiedział za pośrednictwem Twittera. - Przyjmuję przeprosiny Jarosława Kaczyńskiego za nazwanie mnie 'zdrajcą dyplomatycznym' w formie wpłaty na walczące w obronie całej Europy siły zbrojne Ukrainy. Cieszę się, że znaleźliśmy patriotyczne rozwiązanie – napisał.

Kaczyński vs. Sikorski

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy 708 tys. zł, które według wyroku sądowego Jarosław Kaczyński miał przekazać na pokrycie kosztów opublikowania przeprosin w serwisie Onet za nazwanie działań Radosława Sikorskiego „zdradą dyplomatyczną”. Europoseł PO jednak zaproponował, by Kaczyński wpłacił do stycznia br. kwotę 50 tys. zł, a w zamian przestanie się domagać przeprosin.

Sonda
Jesteś dumny/-a z Jarosława Kaczyńskiego?
K. GAWKOWSKI: SIKORSKI POWINIEN BYĆ MEDIALNIE ZAKNEBLOWANY