Minister Kamiński o posłance Gajewskiej: Nikt tej pani nie zna

i

Autor: Wojciech Olkuśnik/East News & Paweł Wodzyński/East News Minister Kamiński o posłance Gajewskiej: "Nikt tej pani nie zna"

Minister nie owija w bawełnę

Mariusz Kamiński o Kindze Gajewskiej: "Nikt tej pani nie zna"

2023-09-21 22:00

Szef MSWiA odniósł się w czwartek 21.09 do głośnej sprawy interwencji policji wobec posłanki KO. - Tak nie może zachowywać się poseł na Sejm RP - stwierdził Mariusz Kamński i dodał: - Jeżeli ktoś jest w parlamencie i nie został zapamiętany w żaden sposób, z żadnej merytorycznej wypowiedzi, to musi na siebie w inny sposób zwrócić uwagę.

Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji był w czwartek gościem TVP Info. Podczas rozmowy został m.in. zapytany o wydarzenia w Otwocku, gdzie we wtorek odbywało się spotkanie wyborcze premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami.

Podczas wydarzenia funkcjonariusze interweniowali wobec posłanki KO Kingi Gajewskiej, co spotkało się ogromnym oburzeniem ze strony opozycji. - Dla mnie jest po prostu nieakceptowalne, szokujące wręcz, że pani poseł usiłowała poprzez megafon zakłócić spotkanie swoich oponentów politycznych - skomentował minister. Mariusz Kamiński zaznaczył, że policja nie interweniowała w związku z poglądami, jakie głosiła pani poseł, tylko z tym, że zagłuszała legalne zgromadzenie swoich przeciwników politycznych.

 Kamiński: "Przecież, na Boga, nikt pani Gajewskiej nie zna"

Wyjaśnił, że policja najpierw ją pouczyła, że popełnia wykroczenie, a później poprosiła o okazanie dokumentu tożsamości. - Przecież, na Boga, nikt pani Gajewskiej nie zna. Gdybyśmy zapytali słuchaczy, kim jest poseł Gajewska i jak wygląda, to 99 proc. z całą pewnością odpowiedziałoby, że nigdy o takiej pani nie słyszało - powiedział szef MSWiA.

 - Jeżeli ktoś jest w parlamencie i nie został zapamiętany w żaden sposób, z żadnej merytorycznej wypowiedzi, przynajmniej ja takiej nie odnotowałem, to musi na siebie w inny sposób zwrócić uwagę. Poprzez agresywne, niestandardowe zachowania. Tak nie może zachowywać się poseł na Sejm RP - podkreślił minister.

Mariusz Kamiński z żoną. Wielka miłość na cmentarzu

Oni byli kiedyś posłami w PO i w PiS. Poznajesz ich? 13/15 to marzenie!

Pytanie 1 z 15
Oni byli kiedyś posłami w PO i w PiS. Poznajesz ich? Kto jest na zdjęciu:
Janusz Palikot
Nasi Partnerzy polecają