Władysław Kosiniak-Kamysz

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS

Niepochlebna ocena lidera ludowców

Lider ludowców ostro uderza w rząd. Kosiniak-Kamysz mówi wprost: "Ciężka patologia"

2022-12-15 11:40

Władysław Kosiniak-Kamysz (41 l.), lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, zabrał głos w sprawie niejasnej sytuacji w koalicji rządzącej. Polityk odnosił się do rozbieżnych ocen względem wymiaru sprawiedliwości, jakie ma premier Mateusz Morawiecki (54 l.) oraz minister Zbigniew Ziobro (52 l.). Zdaniem Władysława Kosiniaka-Kamysza

Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, komentował na antenie Polsatu ostatnie zawirowania dotyczące Krajowego Planu Odbudowy. Sejm ma bowiem zająć się nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym, która miała być uzgadniana z Komisją Europejską.

Główną zmianą wprowadzaną przez nowelizację jest przeniesienie spraw dyscyplinarnych do Naczelnego Sądu Administracyjnego z Izby Odpowiedzialności Zawodowej SN. Zmieniono też zapisy dotyczące ogólnej odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów.

Mateusz Morawiecki apeluje do opozycji o wspólne głosowanie. Władysław Kosiniak-Kamysz: Premier podległy Brukseli

W związku z tym, że głosowania za przepisami, które mają zbliżyć Polskę do funduszy z KPO, odmówiła Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry, premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do opozycji z prośbą o wsparcie w głosowaniu. - Odniosłem wrażenie dotyczące wiernopoddańczego stosunku premiera do tych uzgodnienie z KE. Wcześniej z ust przedstawicieli partii rządzącej wielokrotnie słyszeliśmy, że o polskich sprawach powinno się decydować w Polsce oraz że nikt nam nie będzie dyktował warunkówmówił lider ludowców.

- Dzisiaj wygląda to tak, że najbardziej podległy Brukseli jest premier Morawiecki i jego rząd, chociaż jak słyszymy cały rząd nie popiera tej ustawy i to jest kuriozum - punktował premiera Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL uderza w rząd. O stosunkach w koalicji: "Ciężka patologia"

Zdaniem Władysława Kosiniaka-Kamysza sytuacja, w której część ekipy rządowej odmawia głosowania za ustawą forsowaną przez prezesa Rady Ministrów, jest "ciężką patologią". Według Kosiniaka-Kamysza sprawa jest prosta, a sprzeciw Zbigniewa Ziobry i jego środowiska wobec forsowania nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, powinien zakończyć się dymisją.

- To jest ciężka patologia. Minister sprawiedliwości po raz kolejny ma inne zdanie w sprawach dotyczących wymiaru sprawiedliwości niż premier, niż partia rządząca. Skoro Solidarna Polska nie popiera rozwiązań, które negocjuje premier, to to powinno się zakończyć dymisją, jednego, albo drugiegopodsumował lider ludowców.

Poniżej galeria o tym, jak PiS walczy o głosy na wsi

Sonda
Twoim zdaniem Władysław Kosiniak-Kamysz ma szansę zostać w przyszłości prezydentem Polski?
M. SAWICKI: PRAWO W POLSCE STANOWI PARLAMENT, A NIE KOMISJA EUROPEJSKA

Kto stoi za próbą zamachu stanu w Niemczech?

Zdaniem eksperta zagrożenie było POWAŻNE. Posłuchaj rozmowy!

Listen to "Jak pokazała historia, żadnych band świrów nie należy olewać - dr Witkowski o próbie zamachu stanu w Niemczech. RAPORT ZŁOTOROWICZA" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany