Michał Kołodziejczak startuje z KO

i

Autor: Marcin Wziontek/Super Express

Wybory 2023

Lider Agrounii odpowiada premierowi. "Morawiecki boi się utraty władzy"

2023-08-20 14:10

Premier Mateusz Morawiecki w niedzielę (20.08) wypomniał Michałowi Kołodziejczakowi liderowi Agrounii, wcześniejsze wypowiedzi, kiedy nawoływał do pokazania ""fu**a" Amerykanom". "W czasach walki z komuną mówiliśmy o takich »idiota albo agent«. Sojusz Polski z USA jest podstawą naszego bezpieczeństwa!" — podkreślił w niedzielę na Twitterze premier Morawiecki. Co odpowiedział Kołodziejczak?

Poglądy Kołodziejczaka jak "chorągiewka na dachu"

"Zmasowany atak całego aparatu państwa w moją osobę pokazuje jak bardzo @MorawieckiM boi się utraty władzy po rozpoczęciu współpracy @AGROunia_ z największą partią opozycyjną. Panie @MorawieckiM zapewniam pana: wytrzymam to, a Polacy nie są głupi i widzą jak nieczysto gracie. Obrażając mnie obrażacie całe środowisko, z którego się wywodzę. Ułatwiacie ludziom wybór. Dla mnie stawka tych wyborów jest inna niż dla @pisorgpl. @pisorgpl uważa, że Polacy nie mogą się między sobą różnic. Ja wiem, że będziemy silni tylko wtedy kiedy różnice między sobą zaakceptujemy i każdy będzie czuł się potrzebny"- brzmi odpowiedź lidera Agrounii na Twetterze. 

Po czym zamieścił zdjęcie z Markiem Brzezińskim ambasadorem USA, który podpisał: "ta wypowiedź, która wałkuje @tvp_info jest sprzed 5. lat. Dziś nie ma wątpliwości, że silna Polska to taka która współpracuje z USA i UE @MorawieckiM swoim działaniem osłabia pozycje Polski na arenie międzynarodowej. Zdjęcie z roku 2023, Dzień Niepodległości USA"-[pisze Kołodziejczyk. 

Warto też przypomnieć, że jeszcze kilka miesięcy temu w ostrej kontrze był do Donalda Tuska, wyśmiewając jego poglądy. 

– Jeżeli ktoś nie pamięta, jak żyło się za Platformy Obywatelskiej i że Donald Tusk cofnął Polaków o kilka wieków do tyłu, zrobił z nas kraj koczowniczy, ludzie musieli wyjeżdżać z Polski do Wielkiej Brytanii, Irlandii... – mówił w niedawnym wywiadzie dla Radia ZET Kołodziejczak.

Kołodziejczak krytykowany przez rolników

Po tym jak znalazł się na listach KO, rolnicy nie zostawiają suchej nitki na Kołodziejczaku. W sieci pojawiają się kolejne nagrania, na których działacze Agrounii palą partyjne kurtki, a flagę organizacji wyrzucają do śmieci. – Jesteś judaszem polskiej wsi. Sprzedałeś nas, sprzedałeś polską wieś, sprzedałeś rolników – mówią rolnicy do Michała Kołodziejczaka, który w najbliższych wyborach parlamentarnych postanowił wystartować z list Koalicji Obywatelskiej.

Portal wPolityce.pl cytuje rolników  z powiatów gnieźnieńskiego i wrzesińskiego: "Zdradziłeś polską wieś oraz polskich rolników" -  przekonuje rolnik, inny dodaje sprzedał się, zhańbił polską wieś, Byłeś farmerem, zostałeś zwykłym frajerem-skwitował inny.

Wybory pokażą czy jedynka z Konina wejdzie do Sejmu. 

Express Biedrzyckiej - Michał KOŁODZIEJCZAK
Sonda
Czy start Michała Kołodziejczaka z listy KO to dobry pomysł?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany